“Do Świateł Miast” – Bert Gra z nowym singlem!

154

Bert Gra prezentuje najnowszy singiel „Do Świateł Miast”. Utwór powstał we współpracy z Krystianem Zemanowiczem, basistą i producentem znanym m.in. z Transsexdisco. „Idziesz nocą ulicami miasta, jednych ludzi mijasz, innych spotykasz, poznajesz. Przygoda i tajemnica, ale na pewno chwila, którą chcesz przeżywać jak najdłużej.”- jak można przeczytać z zapowiedzi nowej piosenki.

W nowej piosence artysta postawił na syntetyczne brzmienie, inspirowane miejskim klimatem. Wyjątkowy charakter „Do Świateł Miast” podkreśla teledysk, ukazujący kontrast podróży pomiędzy naturą a betonową dżunglą. Autorem zdjęć jest Jan Karbowski – młody artysta wizualny z Olsztyna.

Bart-Gra-Do-Świateł-Miast

„Numer napisałem pod wpływem efektu nocnych spacerów po mieście i różnych spotkań. Pierwsza wersja utworu była oparta na motywie gitary akustycznej – który ostatecznie nie pojawił się w finalnej wersji. Uznałem, że syntezatory i mocny beat zaproponowane przez Krystiana po prostu idealnie rezonują z nocnym, miejskim nastrojem. Dlatego ostatecznie „Do Świateł Miast” brzmi tak, jak sobie wymarzyłem.”

– komentuj Bert Gra

Bart-Gra-Do-Świateł-MiastBert Gra to solowy projekt Bertranda Abramczyka, który powstał w trakcie pandemii. Muzyka artysty to połączenie popowej alternatywy, gry słów, nieoczywistego rytmu i zabawy muzyczną stylistyką. Bert Gra czerpie garściami z polskiej muzyki rozrywkowej – Andrzeja Zauchy, Krzysztofa Zalewskiego czy Męskiego Grania. W jego muzyce słychać też elementy charakterystyczne dla twórców takich jak Gorillaz, Imagine Dragons i Bastille. Bert Gra nie stawia przed sobą barier gatunkowych. Jego wyznacznikami jest szczery przekaz i prosta forma połączona rytmicznym pulsem. Do tej pory Bert Gra ukazał światu trzy single: „Zegar Tyka”, „Daleko Stąd” i akustyczne „Przedwiośnie”. Wszystkie utwory są zapowiedzią dwóch mini albumów, które ukażą się jeszcze w tym roku.

Co słychać u Bert Gra?

CZYTAJ TAKŻE:

Bert Gra „Daleko Stąd”. Kolejny singiel młodego artysty