Bert Gra „Daleko Stąd”. Kolejny singiel młodego artysty

1
Daleko-Stad-Bert-Gra

Po debiutanckim singlu „Zegar Tyka”, Bert Gra prezentuje swój kolejny utwór. Daleko Stąd” to numer, od którego wszystko się zaczęło. To właśnie wyciągając ten kawałek z szafy zacząłem myśleć na temat projektu Bert Gra.” – komentuje artysta

Każdy czasem potrzebuje chwili wytchnienia w SWOIM miejscu. Każdy ma swoje miejsce gdzieś daleko stąd. Tam, gdzie jest relaks i wygoda, ale też refleksja i plan. Czasami trzeba po prostu wsiąść do byle jakiego środka transportu i jechać. Tam, gdzie najdalej…

Oficjalna premiera wideo, dziś o 17:30. Utwór dostępny jest już we wszystkich serwisach streamingowych: TUTAJ

Jak wspomina artysta, numer ten powstał ładnych kilka lat temu i w szufladzie przeżył kilka transformacji – aż do tego, ostatecznego efektu. Mimo elektronicznego bitu i sznytu, zależało muzykowi na akustycznym klimacie i delikatności. “Pomysł świetnie uzupełniła druga gitara Tomka Witosławskiego – którego pomysły pewnie jeszcze nie raz i mnie i Was zaskoczą.” – dodaje.

Daleko-Stad-okladka

  • Muzyka i tekst – Bertrand Abramczyk
  • Gitara – Michał ‘Bateria’ Bagiński
  • Gitara – Tomasz ‘Vito’ Witosławski
  • Bas – Krystian Zemanowicz 
  • Produkcja i aranżacja – Bertrand Abramczyk, Michał ‘Bateria’ Bagiński
  • Realizacja, mix i mastering – Michał ‘Bateria’ Bagiński – BAT Studio 
  • Foto – Radosław Zawadzki
  • Grafika – Mariusz Sawiński

Przypomnijmy, że w maju 2021 ukazał się pierwszy singiel Bert Gra – “Zegar Tyka” wraz z klipem, który możecie obejrzeć poniżej:

Bertrand Abramczyk, czyli projekt Bert Gra powstał w czasach zarazy jako odskocznia od szarej – zdalnej – rzeczywistości i promyk nadziei w pokręconym świecie. Ma swoje początki jednak wiele lat temu, kiedy muzyk grał w różnych zespołach i projektach – studenckich, rockowych ale nie tylko – gdzie był wokalistą i pisał teksty. W międzyczasie komponował również swoje utwory. W pandemicznej rzeczywistości w końcu zdecydował się na grę i postanowił spiąć projekt w całość – w wirtualną formę życia.

“Inspiruję się muzyką polską – sceną popową i alternatywną – jak chociażby Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, zjawiskami kulturowymi takimi jak Męskie Granie, ale też gwiazdami zagranicznymi jak np. Imagine Dragons czy grandson. Cenię w muzyce nowoczesny, elektroniczny sznyt, dobry beat i funkowy vibe, a z drugiej strony gitarowe granie i klasyczne, piosenkowe, proste formy. Tym jest właśnie Bert Gra – moją własną muzyczną grą, do której zapraszam teraz Ciebie.”

– podsumowuje muzyk

Więcej o Bart Gra

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj