“Dead Promises” – Tarja Turunen zapowiada nowy album

0

Tarja Turunen opublikowała w sieci tekstówkę do nowego singla. Piosenka “Dead Promises” promuje album “In the Raw”.

Szczegóły nadchodzącego krążka artystka opublikowała na swoim profilu FB. “In the Raw” na półki sklepowe trafi już 30 sierpnia. Płyta dostępna będzie w czterech wersjach – CD, winyl, Box (CD Digipak, 2LP incl. Download, Bonus CD in Cardbox-Sleeve with Outtakes/B-Sides, vinyl-sized Photobook, Postcards) oraz cyfrowej.

Na nowym krążku znajdą się utwory:

1. Dead Promises (with Björn “Speed” Strid)
2. Goodbye Stranger (with Cristina Scabbia)
3. Tears In Rain
4. Railroads
5. You And I
6. The Golden Chamber: Awaken / Loputon yö / Alchemy
7. Spirits Of The Sea
8. Silent Masquerade (with Tommy Karevik)
9. Serene
10. Shadow Play

Tarja’s new album "In The Raw" will be released on August 30th. Pre-order here: https://tarja.lnk.to/InTheRawwww.tarja-intheraw.com

Opublikowany przez Tarja Turunen Niedziela, 5 maja 2019

Niezaprzeczalnie Tarję Turunen można nazwać najjaśniejszą gwiazdą kobiecej sceny metalowej. Artystka edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 6 lat i przerwała ją tymczasowo dopiero w momencie rozpoczęcia kariery z Nightwish, po drodze zaliczając dwie szkoły muzyczne i studia na Sibellius Academy w Kuopio. Unikatowy styl założonego w 1996 roku zespołu opierał się na połączeniu power metalu, rocka symfonicznego i niemal operowego śpiewu Tarji. To właśnie z Turunen grupa nagrała swoje najbardziej znane albumy i zdobyła międzynarodową sławę. Ukoronowaniem jej kariery w zespole był wydany w 2004 roku album “Once” na którym znalazł się największy przebój Nightwish “Wish I Had an Angel”.

Dwa lata później Tarja odeszła z grupy i rozpoczęła karierę solową. Wydana w 2007 roku debiutancka płyta “My Winter Storm” odniosła sukces w Europie, wielokrotnie pokrywając się złotem i platyną. Trzy lata później ukazał się album “What Lies Beneath”, pierwszy skomponowany w całości przez wokalistkę. Dobre recenzje zebrała też trzecia, zróżnicowana brzmieniowo płyta “Colours in the Dark” z 2013 roku. W tym samym roku Finka nagrała z Within Temptation pamiętny utwór “Paradise (What About Us?)”. Dwa lata później Tarja wydała swoją pierwszą płytę z muzyką poważną “Ave Maria – En Plein Air”, zawierającą 12 wersji klasycznej pieśni “Ave Maria”. W 2016 roku wyszła ostatnia jak dotąd płyta “Shadow Self”.

Więcej o artystce na www.facebook.com/tarjaofficial

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj