Do sieci trafiła piosenka “Świadomy sen” stworzona przez duet Dawida Podsiadło i Sokoła. Utworowi towarzyszy nieszablonowy klip wideo.

Nieszablonowość teledysku polega na jego nietypowej formie, składa się bowiem z trzech osobnych materiałów wideo. Całość jest częścią projektu marki “Johnnie Walker Rób to, w co wierzysz” (więcej info tu http://uptone.pl/muzyka/dawid-podsiadlo-blenduje-muzyke-z-sokolem-przy-kilku-szkockich), zapoczątkowanego w 2015 roku. Piosenka oparta jest na kompozycji producenta znanego jako DrySkull.

Treść klipu osadzona jest w tajemniczym klimacie, a bohaterami są obaj muzycy, wplątani w zagadkową grę. Jeden przekazuje drugiemu zaszyfrowane wskazówki, kierujące jego dalszymi krokami.

Oto nagrania, z których składa się finalny klip:
Całość: www.facebook.com/HouseOfWalkers/videos/1462491980440689
Część Dawida: www.facebook.com/podsiadlo.dawid/videos/vb.555550131146307
Część Sokoła: www.facebook.com/wojtek.sokol/videos/vb.168172813235608

Proces pisania tego utworu był dla mnie nietypowym doświadczeniem. Nad tekstem pracowaliśmy w studiu na zmianę. Pierwszy raz tworzyłem w ten sposób – mówi Dawid Podsiadło. Zależało nam, żeby wyjść poza schematy, otworzyć się na inną formę. Nie było to łatwe zadanie, ale jednocześnie całość okazała się przyjemna i inspirująca.

Dawid jest bardzo kreatywny. Współpraca z nim to wyjątkowe doświadczenie. Wymienialiśmy się pomysłami, chociaż swoje teksty pisaliśmy osobno. W studiu doszło do zderzenia dwóch zupełnie różnych osobowości – mówi Sokół. – Na początku żaden z nas nie wiedział, co z tego wyniknie. W rezultacie powstał wyjątkowy kawałek, którego żaden z nas nie stworzyłby samemu.

W ekspresowym skrócie o muzykach:

Dawid Podsiadło popularność zdobył dzięki talent show X Factor. Pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Swoją debiutancką płytę pt. Comfort and Happines wydał w maju 2013 roku. Krążek momentalnie trafił na 1. miejsce na liście OLiS, zyskując status platynowej, a obecnie diamentowej płyty. Ponadto Comfort and Happines wyróżniona została czterema Fryderykami i nominacją do Paszportów “Polityki”. Drugi album, Annoyance and Disappointment w sprzedaży pojawił się w listopadzie 2015 roku. Dawid Podsiadło jest również frontmanem rockowej kapeli Curly Heads.

Sokół to raper pochodzący z Warszawy. Założyciel grupy WWO, znany również z wielu nagrań solowych oraz współpracy z takimi wykonawcami jak: Marysia Starosta, Slums Attack, Molesta Ewenement, Hemp Gru, Wzgórze Ya-Pa 3, O.S.T.R., Michał Urbaniak, Ania Szarmach, Tede czy Franek Kimono. W 2011 został magazyn Machina umieścił go na 2. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów.

Po więcej informacji o artystach znajdziecie na ich oficjalnych profilach na FB
www.facebook.com/podsiadlo.dawid
i
www.facebook.com/wojtek.sokol

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj