DAFT PUNK kończy karierę!

0

Potwierdzone! Daft Punk, jeden z największych i najbardziej wpływowych zespołów muzyki elektronicznej ostatnich trzech dekad, rozpadł się. Powodów nie znamy ale video jest bardzo wymowne.

Francuski duet, Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter, czyli DUFT PUNK umieścili na swoim kanale YouTube film Epilogue. Zawiera on kartę tytułową z napisem „1993-2021”, a publicystka Daft Punk, Kathryn Frazier, potwierdziła, że zespół rozpadł się. Nie podano powodu podziału.

Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter poznali się w szkole w 1987 roku gdzie założyli zespół gitarowy Darlin ‘z Laurentem Brancowitzem (później sławnym Phoenix) w 1992 roku, grając odpowiednio na gitarze i basie. Zespół szybko się rozpadł.

Duet jednak szybko odrodził się na nowo jako Daft Punk, który był rezultatem nowo odkrytej fascynacji automatami perkusyjnymi i syntezatorami. Debiutancki singiel The New Wave, wydany w 1994 roku, był wydaniem limitowanym, ale jego następca, Da Funk, z growlującą linią basową TB-303, stał się hitem.

Cóż tu dużo pisać. W sieci znajdziecie mnóstwo szczegółowych danych z pięknej muzycznej historii jaką stworzyli. To był  niesamowity okres zarówno dla nich jako artystów jak i dla nas, wiernych fanów. Widocznie tak miało być. Najważniejsze, że zrobili to z klasą. To też jest sztuka.

https://www.facebook.com/daftpunk
https://www.youtube.com/daftpunk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here