Cradle Of Filth i Moonspell na trzech koncertach w Polsce

0

Obydwie grupy przyjadą do Polski, by na koncertach w Krakowie, Warszawie i Gdańsku promować swoje nadchodzące wydawnictwa.

Premiera nowego albumu Cradle Of Filth pod tytułem „CryptorianaThe Seductiveness of Decay” (Nuclear Blast Records) przewidziana jest na dzień 22 września. Również Portugalczycy z Moonspell potwierdzili niedawno datę premiery swojej najnowszej płyty – „1755” (Napalm Records) ukaże się 3 listopada. Grupy zaplanowały w naszym kraju aż (choć może lepiej pasowałoby tu słowo “tylko”) trzy koncerty. I nie ma co się oszukiwać – to będzie jedna wielka kumulacja porządnego zdzierania gardeł, muzycznej agresji, mrocznej energii i czegoś, czego przeciętny fan Beyonce czy Britney nie zrozumie.

Koncerty Cradle of Filth i Moonspell odbędą się 23 stycznia w krakowskim Kwadracie, 24 stycznia w warszawskiej Progresji oraz dzień później, 25 stycznia, w gdańskim klubie B90.

Bilety w cenach 90 i 100 dostępne są w sprzedaży na: www.knockoutprod.net/sklep (Kraków i Warszawa) oraz www.tickets.soundrive.pl (Gdańsk).

Muzyka Cradle of Filth to kwintesencja blackmetalu. Pełna jest mroku, brutalności a nierzadko wzbogacają ją wstawki rodem z gotyku lub najstraszniejszych horrorów. Wydający z siebie nieludzkie odgłosy Dani, jest jedynym muzykiem Cradle Of Filth, pamiętającym jego początki i zarazem głównym autorem przerażających historii w tekstach. Czasem rodzą się one wyłącznie w jego wyobraźni, czasem oparte są na dziełach literackich i historycznych opracowaniach. Jedni uważają ich muzykę za kicz, ale dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy fanów na świecie wskoczyłoby za nimi w ogień. Oczywiście piekielny.

Więcej o zespole szukajcie na www.cradleoffilth.com i www.facebook.com/cradleoffilth.


Druga gwiazda wieczoru to niepodzielni mroczni bogowie Portugalii, Moonspell. W naszym kraju póki co pretendują do miana “upadłych aniołów”, a ich grono fanów nie jest aż tak wielkie, jak w ojczyźnie, ale Polacy zawsze szykują im co najmniej gorące przyjęcie. Grupa zaczynała od black metalu, ale obecnie ich muzyce bardziej pasują określenia dark metal, gothic metal czy atmospheric metal. Na koncertach usłyszycie utwory z nowego krążka, ale z pewnością nie zabraknie też chociażby wielkiego metalowego evergreenu “Alma Mater”.

Więcej o zespole na www.facebook.com/moonspellband.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here