Co słychać u Karoliny Szczurowskiej? [Wywiad]

286
Karolina-Szczurowska

Karolina Szczurowska to 20-letnia artystka młodego pokolenia, która zadebiutowała w 2018 roku w programie „The Voice of Kids” w drużynie Dawida Kwiatkowskiego. Dwa lata później wydała swój debiutancki album pt. „KARO”. Co dzieje się u niej dzisiaj? Zapraszamy do krótkiej rozmowy…

Album “KARO” zdobył bardzo dobre recenzje od dziennikarzy oraz słuchaczy. Do dnia dzisiejszego utwory grane są w wielu stacjach regionalnych. W 2021 roku Artystka wzięła udział w dorosłej edycji programu „The Voice of Poland” trafiając do drużyny Marka Piekarczyka. Po rocznej przerwie spowodowanej rozpoczęciem studiów medycznych powraca z nowym materiałem, który jest podziękowaniem za dotychczasowe wsparcie odbiorców i jednocześnie zakończeniem pewnego artystycznego etapu a zarazem zapowiedzią nowego wizerunku, który zbliża się wielkimi krokami. Na kanale YouTube Artystki można zobaczyć klip do singla pt. „Kwiatki”, jest to jeden z dwóch singli, który Karolina przygotowała na zakończenie muzycznej ery płyty „KARO”.

„Kwiatki to piosenka, którą napisałam będąc w niesamowitej relacji, która ciągle trwa. Jest to relacja, która zaczęła się bardzo spontanicznie od bukietu polnych kwiatków po bukiet róż, szczere uczucie i miłość. Podczas tworzenia, zależało mi żeby przekazać, że nie spodziewamy się kiedy taka miłość pojawi się w naszym życiu, może dziać się to bardzo niespodziewanie i wywrócić nasz świat do góry nogami. Klip przedstawia moją relację z osobą, która tworzy wspólnie ze mną tą piękną historię. Na każdego z nas gdzieś w świecie czeka właśnie taka osoba, i każdemu z Was życzę jej odnalezienia.”

– wspomina Karolina

Po programie „The Voice of Poland” zniknęłaś na rok. Dlaczego? Czy było to związane z programem?

Można powiedzieć, że głównym powodem było rozpoczęcie studiów, była to dla mnie nowość więc musiałam poświęcić temu trochę więcej czasu i zadomowić się. Po programie miałam chwilową blokadę, ale poukładałam sobie moje myśli i wróciłam do tworzenia.

Jakie studia rozpoczęłaś? 

Rozpoczęłam studia na kierunku lekarskim. 

Czym jest dla Ciebie muzyka?

Inną rzeczywistością, moją bezpieczną strefą.. Kocham ją tworzyć, słuchać i spędzać z nią czas. To mój największy przyjaciel i coś bez czego nie umiałabym żyć. 

Kto jest Twoją muzyczną inspiracją? 

Oj, bardzo ciężko mi tutaj podać jedną osobę, moje inspiracje ciągle się zmieniają i to zależy od okresu w moim życiu. Natomiast ostatnio bardzo inspiruje mnie Noah Cyrus, Selena Gomez, Demi Lovata, natomiast z Polski Igor Herbut.

Z kim chciałabyś nagrać duet?

Z Igorem Herbutem.

Dlaczego akurat z nim? 

To Artysta, który oprócz tego że ma świetny wokal, śpiewa emocjami. Jest to tak niesamowite, że za każdym razem, gdy go słucham wywołuje ciarki na mojej skórze. Ja też uwielbiam śpiewać z emocjami i myśle, że fajnie mógłby zabrzmieć ten duet. To takie moje  marzenie,ale jak to mówią “Marzenia się spełnia”.

Na co zwracasz uwagę przy tworzeniu muzyki?  

Przede wszystkim na tekst oraz melodię, a także instrumenty biorące udział w tworzeniu muzyki. Co do inspiracji, staram się przekazywać prawdę i moją ukrytą osobowość zostawiać w tych utworach. 

Czy w najnowszym singlu pt. „Kwiatki” właśnie to przekazałaś?

Myślę, że tak. Pokazałam tam swoje prawdziwe „Ja” oraz to co mam w sercu. Opisałam tam moją historię. 

Teksty piszesz na podstawie swoich przeżyć? 

Dokładnie tak, są to moje prywatne historie. Myślę, że tylko w ten sposób jestem w stanie przekazać w pełni emocje w piosence. 

Piszesz sama teksty, tworzysz muzykę. Uważasz się za Artystkę kompletną? 

Uważam, że jestem na dobrej drodze, aby właśnie móc się w pełni nią nazwać, jest to proces który u mnie się rozwija. 

Jakie są Twoim zdaniem cechy dobrego Artysty? 

Przede wszystkim musi wcielać się w rolę i tym samym przekazywać emocje tak, aby dotrzeć do słuchacza oraz powinien pisać własne rzeczy – to chyba najważniejsze, bo tylko wtedy może być w 100%  autentyczny.

Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

Planuję studiować oraz jednocześnie robić muzykę. Nadal, chcę łączyć te dwie dziedziny – to moje marzenie. Już za około miesiąc nowy singiel, więc nie zatrzymuje się.

Media społecznościowe Karoliny:
Instagram – www.instagram.com/karolina.szczurowska
YouTube – www.youtube.com/KaroSzczurowska
Facebook – www.facebook.com/KarolinaSzczurowskaOfficial
TikTok – www.tiktok.com/@karo_music