Cannibal Corpse na pięciu koncertach w Polsce

0

Legenda deathmetalu, Cannibal Corpse wystąpi w aż pięciu miastach w Polsce. W trasie zespół promować będzie najnowszy album, “Red Before Black”.

W 2018 roku mijają trzy dekady od narodzin jednego z najbardziej szanowanych zespołów na scenie ekstremalnej. Cannibal Corpse powstali w Buffalo w stanie Nowy Jork i postanowili dzielić się ze światem historiami o wyszukanych morderstwach, torturach, zombiakach i rzecz jasna kanibalach i kanibalizmie. A muzyka ma wielu zwolenników na całym świecie. Kanibale są pierwszym wykonawcą z kręgu ekstremalnego metalu, który sprzedał do tej pory ponad 2 miliony płyt.

Podkładem do owych utarzanych we krwi, wnętrznościach i płynach ustrojowych opowieści, od samego początku jest techniczny death metal. Bajki z krainy gore wyśpiewywane były i są niesamowitym growlingiem. Najpierw przez Chrisa Barnesa, a po jego odejściu w 1995 roku przez George’a “Corpsegrindera” Fishera. Ten ostatni zdobył dodatkowe punkty u fanów dzięki niesamowitej umiejętności kręcenia młynków swoimi włosami.

Świat ekstremalno-metalowy szybko pokochał i docenił Cannibal Corpse. Z tak zwanym normalnym światem bywało różnie. Zdarzało się, że krytykował zespół za krzewienie przemocy i okropieństw, a nawet zakazywał jego okładek. Amerykanie pomimo rzucanych okazjonalnie kłód pod nogi cały czas robili swoje, stając się deathmetalowym odpowiednikiem AC/DC. 

Nikt nie spodziewa się po kolejnej płycie Cannibal Corpse rewolucji stylistyczno-brzmieniowej. Każdy wie, co dostanie. Od wielu, wielu lat legenda death metalu regularnie karmi nas doskonałymi płytami, by wymienić, chociażby “Kill”, “Evisceration Plague”, “A Skeletal Domain”. I regularnie nawiedza nasz kraj, w którym, o dziwo, jeszcze nigdy nie próbowano zbojkotować jej występu. Tym razem przyjdzie na serię koncertów, promujących kolejne deathmetalowe arcydzieło, “Red Before Black”.

Otu harmonogram koncertów:
23 lipca (poniedziałek) 2018 – Warszawa Proxima
24 lipca (wtorek) 2018 – Bielsko-Biała Rudeboy Club
4 sierpnia (sobota) 2018 – Bydgoszcz Estrada
5 sierpnia (niedziela) 2018 – Gdańsk B90
6 sierpnia (poniedziałek) 2018 – Poznań U Bazyla

Bilety na koncerty już dostępne na sklep.knockoutprod.net.

Więcej info o zespole na www.facebook.com/cannibalcorpse.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj