BOTO Wild Jam: Leszek Kułakowski i goście. 17/05/2018

0

Kolejna odsłona BOTO Wild Jam. Tym razem gospodarzem będzie Leszek Kułakowski. Zapraszamy na koncert w najbliższy czwartek 17.05.2018 o godz. 21:30 do teatru BOTO w Sopocie! Koncert odbywa się w ramach festiwalu “Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY”.

Bilety w cenie: 20 zł

Zespół zagra w składzie:

  • Adam Żuchowski – kontrabas
  • Roman Ślefarski – perkusja
  • Darek Herbasz – saksofon
  • Leszek Kulakowski – pianino
  • i goście…

Leszek Kułakowski – kompozytor, pianista jazzowy, teoretyk muzyki, pedagog, zwany przez krytykę „wizjonerem jazzu”. Kompozytor ponad 150 utworów jazzowych na zróżnicowane obsady instrumentalne i instrumentalno-wokalne, od zespołów jazzowych po big-bandy i orkiestry symfoniczne. Tworzy także muzykę współczesną, jest zwany guru „trzeciego nurtu” – łączącego muzykę współczesną z jazzem.
Jest profesorem zwyczajnym, kierownikiem i założycielem kierunku jazz i muzyka estradowa Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Prowadzi klasę kompozycji i Big Band AM w Gdańsku.
W twórczości kompozytorskiej zafascynowany jazzem, traktowanym jako tworzywo uniwersalnej narracji muzycznej. W małych formach jazzowych eksperymentuje z materią dźwiękową łącząc treści jazzowe z aleatoryzmem, serializmem, polimodalizmem i politonalnością. Fascynacja muzyką i osobowością Krzysztofa Komedy inspiruje Kułakowskiego do organizacji Komeda Jazz Festival, by kultywować i rozwijać twórczo dzieło Krzysztofa Komedy, zwanego “Chopinem Jazzu”.

W 2018 roku Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY odbywa się w dniach 14-20 maja, a jego tematem przewodnim są Mapy. Organizowany od dziewięciu lat festiwal szkicuje własną geografię kulturową, która bezwiednie kieruje nas ku nieoczywistym kontekstom, zapomnianym traktom i twórczym rubieżom. Podczas podróży, mapy pobudzają wyobraźnię: zarówno gdy opadamy z Sopotu do Wołowca, jak i kiedy mozolnie wdrapujemy się z Gardzienic, czy z Wrocławia, przez Supraśl, do Trójmiasta. Podczas spotkań z literaturą, teatrem, muzyką – czy też innymi formami sztuki – przytrafiają się przygody o charakterze bardziej lub mniej metaforycznym. Festiwal Between.Pomiędzy daje okazję, by prowadzone na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego badania w sposób praktyczny wprowadzać w przestrzeń publiczną. Zdarza się, że słoneczna plaża czy sopockie molo stają się miejscem ożywionej dyskusji uczniów, studentów, doktorantów z doświadczonymi badaczami i uznanymi artystami, a przy okazji niekiedy również i z przypadkowymi przechodniami. Chodzi właśnie o żywotność – w założeniu festiwal ma być miejscem spotkania.

Więcej szczegółów i program całego Festiwalu:
www.between.org.pl
www.teatrboto.bilety.interticket.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here