ARS LATRANS zaprasza na “Odrodzenie”

0

Już pod koniec czerwca (25-26/06/2021) czeka Was w Krakowie “Odrodzenie”! Dwie noce i dwa muzyczne doznania. Hip-hop i elektronika, a do tego młodzi, bezkompromisowi twórcy, którzy wiedzą, jak zaczarować publiczność – ARS LATRANS.

ARS LATRANS to energetyczna organizacja, działająca od 2016 roku w Krakowie w sektorze kultury i sztuki. Jest to kolektyw twórców, artystów i producentów związanych z szeroko rozumianą sztuką. Ich głównym polem działania jest inicjowanie współpracy, szczególnie interdyscyplinarnej oraz promowanie niekomercyjnych artystów i ich twórczości, czego efektem są takie wydarzenia jak: ARS LATRANS Festival, cykl Experience czy właśnie zbliżające się Odrodzenie.

W ramach wydarzenia czekają na Was dwa dni muzycznej rozrywki oraz wystawa multidyscyplinarna: 

  • 25.06 Meek, Oh Why? + nath / Klub muzyczny HOL 
  • 26.06 COALS + Dafeat + Touch Me Not / Klub muzyczny HOL 

Meek, Oh Why? 

Twórczość Meek, Oh Why? to wciągające połączenie historii tętniącego życiem miasta, młodości we współczesnym ujęciu, gier słownych i ironii, romantyzmu i utopijnych myśli z synthowym brzmieniem, elementami hip-hopu i jazzowymi improwizacjami. Razem tworzą spójną i energetyczną całość, poetycki storytelling z syntezatorami w tle. 

COALS 

Duet tworzony przez Kachę Kowalczyk i Łukasza Rozmysłowkiego. Ich twórczość można określić mianem melancholijnej elektroniki czy “marzycielskiego, eterycznego popu” [The Quietus]. Grali na najważniejszych polskich festiwalach: Open’er Festival, OFF Festival czy Soundrive Festival oraz zagranicznych Pohoda, Primavera czy Iceland Airwaves. 

Ostatni ich album “docusoap” (2020) zajął drugie miejsce w podsumowaniu albumów 2020 roku wg Gazety Wyborczej oraz pierwsze wg portalu Newonce. Album został także nominowany do Bestsellerów Empiku i Fryderyków. 

nath 

Dafeat 

Touch Me Not 

Wystawa / 11 Odrodzeń 

Wystawa Odrodzenie to aż 11 spojrzeń na temat odrodzenia zamkniętych w 11 projektach wykorzystujących różne media. W przestrzeni Galerii Eksperyment będziecie mieli okazję zapoznać się z organicznymi instalacjami; pracami, które zostały wybrane przez jury konkursu. Natomiast w industrialnej przestrzeni PAON znajdziecie malarstwo i fotografię, ale także video i instalacje wykorzystujące światło, mapping czy dźwięk. 

Wernisaż: 22.06, 18:30 

  • Otwarcie I przestrzeni i wręczenie nagród: 18:30 Galeria Eksperyment, Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki, Rynek Główny 29 
  • Otwarcie II przestrzeni: 20:30 PAON, Konfederacka 4 

Finisaż: 3.07, 20:00, PAON, Konfederacka 4 / DJ set : Tzar, Damien 

Artyści: Aleksandra Sikora / Alicja Marchenko / Edyta Gał / Ewelina Stalka / Kamila Mróz / Karolina Gwóźdź / Mai Ishijima / Olivia Rosa / Paulina Poczęta / Paweł Rajca / Tandem NCHBK 

Więcej szczegółów:
https://arslatrans.pl/
https://www.facebook.com/arslatrans

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj