Anathema z trzema koncertami w Polsce

0

Jeden z pionierów muzyki doom metalowej wystąpi w listopadzie na scenach trzech miast w Polsce. Anathema na koncercie promować będzie najnowszy album “The Optimist”, którego premierę wyznaczono na 9 czerwca.

Od 1990 roku Anathema rozwija się nieustannie, pokładając nadzieję w przyszłości – od chwili porzucenia sceny undergroundowej, do której powstania walnie się przyczynili po zachwyt, który budzą na świecie swoim nie uznającym żadnych granic post-progresywnym rockiem alternatywnym. Sugestywna, działająca na wyobraźnię muzyka spływa muzykom spod palców, a oni sami stawiają sobie za cel, by nie spełniać niczyich oczekiwań. W świecie nie tylko muzycznych konformistów czekających na swoje pięć minut taka postawa jest naprawdę godna podziwu i pozazdroszczenia.

Od samego początku byliśmy uczciwi w stosunku do siebie i pisaliśmy bardzo osobistą muzykę“, przyznaje Vincent. “Z tą tylko różnicą, że na starcie naszej muzycznej działalności zakrywała ją dużo cięższa instrumentacja. Szybko nauczyliśmy się, że aby dotrzeć w muzyce do głębi emocji, trzeba pozbyć się wszystkich warstw. Melodia jest wszystkim, potem przychodzi tekst, potem rytm i bas. Czy to ma jakieś znaczenie? Czy wzrusza? Zacznijmy od tego… jeśli odpowiedź brzmi tak, można zacząć myśleć o eksperymentach“.

Zespół porzucił cięższe korzenie na rzecz muzyki niekoniecznie lżejszej, lecz bogatszej w emocje, która docierała prosto do serc słuchaczy. Album “We’re Here Because We’re Here” ugruntował jej pozycję jako jednego z najlepszych post-progresywnych zespołów na świecie.

Najnowszy krążek zespołu, “The Optimist” to chyba najbardziej mroczna, najbardziej ambitna i nieoczekiwana muzyka, jaką przyszło im zaprezentować. Wije się i zakręca jak żadna do tej pory, budząc podziw u nawet najbardziej osłuchanych z twórczością Anathemy fanów. 11 zamieszczonych na nim utworów przesuwa granice jeszcze dalej, a jednak pozostaje wierny myśli przewodniej każdego z nich.

Od napędzanego ostrymi gitarami “Springfield” przez filmowy, utrzymany w stylu jazz noir “Close Your Eyes” po nieziemską elektronikę “San Francisco”, “The Optimist” jest podróżą pełną zachwytów i cudów. Ale podróżą mroczniejszą niż poprzednie dokonania zespołu, co związane jest z poruszanymi na albumie problemami psychicznych i emocjonalnych zmagań – wszyscy w ten, czy inny sposób, musimy toczyć wewnętrzne walki.

“The Optimist” już teraz wydaje się być poważnym kandydatem do tytułu płyty roku, a gwiazda Anathemy płonie coraz jaśniejszym blaskiem.

Zespół występuje w składzie:
Vincent Cavanagh – rhythm and acoustic guitars, keyboards, programming, lead vocals
Daniel Cavanagh – lead guitar, keyboards, piano, lead and backing vocals
Jamie Cavanagh – bass
John Douglas – drums, percussion, keyboards
Lee Douglas – lead vocals
Daniel Cardoso – keyboards, drums

Poniżej przedstawiamy pełną listę koncertów w Polsce:

12.11. 2017 r. – Warszawa, Progresja
13.11. 2017 r. – Gdańsk, Stary Maneż
14.11. 2017 r. – Poznań, Hala MTP2

Ceny biletów (przedsprzedaż / w dniu imprezy):
– 149zł / 160zł – stojący
– 169zł, 189zł / 180zł, 200zł – loże

Bilety dostępne na www.ticketpro.plwww.rockserwis.plwww.eventim.pl.

Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/anathemamusic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here