„Adam Palma Meets Chopin”, czyli Adam Palma w utworach Fryderyka Chopina

0

Już pod koniec września do sprzedaży trafi najnowsza płyta Adama Palmy. Na krążek trafiły utwory Fryderyka Chopina w niespotykanej gitarowej aranżacji.

Adam Palma Meets Chopin” to płyta szczególna w dyskografii Adama Palmy. Światowej klasy wirtuoz gitary akustycznej nie tylko zmierzył się na niej z repertuarem jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszech czasów, ale dokonał również czegoś wyjątkowego – dał utworom Fryderyka Chopina nowe życie. Tym samym utworom, które do tej pory kojarzyły się przede wszystkim z fortepianem. Palma wspiął się na wyżyny swojej wrażliwości muzycznej i stworzył płytę jedyną w swoim rodzaju.

Płyta ukaże się już 27 września 2019 r.

Kunszt, którym nasycona jest ta płyta, docenił sam Al Di Meola:

Chopin, zagrany przez Adama Palmę na gitarze z nowoczesnym podejściem rytmicznym, jeszcze nigdy nie brzmiał tak oryginalnie. Muzyczna koncepcja Palmy jest niezwykła w najlepszym znaczeniu tego słowa, zarówno w warstwie dźwiękowej, jak w kategoriach czystego muzycznego piękna. Kto powiedział, że muzyka Chopina przypisana jest wyłącznie do fortepianu? Adam Palma śmiało przenosi ją na instrument nie kojarzony do tej pory z Chopinem. Oto dzieło prawdziwej twórczej pasji. Brawo!

Więcej o artyście na www.facebook.com/AdamPalmaMusic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj