Sennheiser HD 560S, nowe słuchawki dla audiofila i do studia.

0

Czy oczekiwania profesjonalnego rynku muzycznego, a także domowych miłośników wysokiej jakości dźwięku, potocznie nazywanych audiofilami, mogą iść w parze? Czyżby najnowszy model słuchawek Sennheiser HD 560S ma być na to odpowiedzią?

Sennheiser zaprezentował niedawno nowe słuchawki o symbolu HD 560S, które mają oferować precyzyjne, analitycznie brzmienie i do tego w przystępnej cenie. Do tego zapewniając nas także o dużym komforcie użytkowania oraz lekkiej i ergonomicznej konstrukcji. Tego właśnie oczekujemy od słuchawek przy profesjonalnej pracy z dźwiękiem. Ale czy też nie takich właśnie cech powinniśmy oczekiwać także od słuchawek do użytku domowego? Naszym zdaniem tak! Słuchajmy muzyki tak jak chciał tego kompozytor i producent muzyczny czy realizator dźwięku, czyli zespół ludzi pracujący nad utworem, a nie tak jak producent słuchawek, który próbuje nam narzucić swoje brzmienie. Pamiętajmy jednak, że słuchawki te mają konstrukcję otwartą, więc musimy mieć świadomość, że nie odizolujemy się zupełnie od otoczenia tak jak ma to miejsce w przypadku konstrukcji zamkniętych.

Sennheiser HD 560S mają być odpowiedzią na potrzeby słuchaczy, którzy chcą słyszeć dany utwór ze wszystkimi jego szczegółami na każdym etapie, od studia nagrań aż po plik dźwiękowy. Mają za zadanie pokazać, jak utwór ma być słyszany w założeniu jego twórcy, a nie dostarczyć jego interpretację oferowaną przez producenta słuchawek. Przetworniki HD 560S zostały specjalnie dostrojone pod kątem precyzji, oferując niezawodne porównania miksów A/B, źródeł i formatów plików.

Dodatkowo otwarte nauszniki ułatwiają naturalne rozprzestrzenianie się fal dźwiękowych, a ich specjalne ustawienie zapewnia optymalną pozycję przetworników, co gwarantuje szeroką, wyrazistą scenę dźwiękową bez konieczności odsłuchu w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu.

Oferowany przez HD 560S zakres częstotliwości od 6 Hz do 38 kHz zapewnia precyzyjny i dokładny dźwięk, wzbogacony o większe możliwości w dolnym pasmie. W efekcie słuchawki te bez problemu odtworzą wszystkie basowe niuanse występujące we współczesnej muzyce. Jednocześnie wysoka czułość 110 dB /1 V oraz niezwykle niski współczynnik całkowitego zniekształcenia harmonicznego THD (<0,05% przy 90 dB) oferują klarowność i dynamikę nawet przy wysokim poziomie ciśnienia akustycznego (SPL).

Mamy przyjemność przedstawić idealne słuchawki dla początkujących audiofilów. HD 560S reprezentują zmianę podejścia do dynamicznych słuchawek w kwestii odwzorowania basów oraz stosunku ceny do jakości. Liniowa charakterystyka brzmienia HD 560S, dostosowana do analitycznych sesji odsłuchowych, spełni wymagania audiofilów, którzy oceniają nagrania jako całość uwzględniając całą ścieżkę produkcji

— powiedział Jeremo Köhnke, Product Manager w firmie Sennheiser.

Słuchawki, których nawet nie poczujesz. 

Długie słuchanie muzyki wymaga użycia słuchawek, które są wyjątkowo wygodne i lekkie. Takie właśnie są słuchawki HD 560S. Ultralekka obudowa zapewnia swobodne słuchanie muzyki bez przerwy. Otwarta konstrukcja wokółuszna oferuje korzyści wykraczające poza naturalny dźwięk – wentylowane nauszniki pozostają chłodne, a welurowe poduszki zostały starannie dopracowane tak, aby wszystkie miejsca bezpośredniego kontaktu były miękkie w dotyku i zapewniały komfort podczas długotrwałego słuchania.

Z uwagi na to, że audiofile często korzystają z różnych źródeł, cewka drgająca została specjalnie opracowana, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia, niezależnie od systemu odtwarzania, podczas gdy impedancja 120 Ω pozwala na użycie słuchawek HD 560S z praktycznie każdym źródłem dźwięku. Aby zapewnić maksymalną wielofunkcyjność słuchawki HD 560S są wyposażone w odłączany 3-metrowy kabel z wtykiem 6,3 mm i adapterem 3,5 mm na elastycznym przewodzie o długości 15 cm.

Słuchawki będą dostępne w Polsce w pierwszej połowie października w katalogowej cenie 899 PLN.

Więcej szczegółów
Producent: https://sennheiser.pl
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here