Response D2R i K6 Signature – nowe kolumny na 40 urodziny ProAc

0

Utrzymać się 40 lat na kapryśnym światowym rynku Hi-Fi to wyczyn godny co najmniej pochwały. Świętując sukces czterdziestych urodzin, popularny producent kolumn głośnikowych, ProAc wypuszcza w świat dwa nowe modele – Response D2R oraz K6 Signature.

Kolumny ProAc Response D2R oraz K6 Signature to swoiste ukoronowanie czterech dekad doświadczenia w tworzeniu wyjątkowych konstrukcji. Nowe kolumny są udoskonalonymi wersjami znanych i cenionych modeli ProAc Response D2 i ProAc K6.

ProAc Response D2R
Głośnik Response D2 swój debiut rynkowy miał już 15 lat temu i od tego czasu pozostał niezmieniony. W swojej nowej wersji – Response D2R, kolumna zyskała wstęgowy przetwornik wysokotonowy, który dopełnia nowa zwrotnica opracowana przez Stewarta Tylera.
Obecny model Response D2 nie zostanie wycofany z produkcji, ale użytkownicy kopułkowej kolumny głośnikowej nie będą mogli uaktualnić swoich egzemplarzy do wersji wstęgowej. Wynika to z faktu, że Response D2R ma inne wycięcia w obudowie.


ProAc K6 Signature
ProAc K6 stał się bardzo popularnym modelem wśród konstrukcji z serii K i wciąż znajduje szerokie grono nabywców. W nowej wersji, dawny, 50-milimetrowy przetwornik średniotonowy zastąpiono przetwornikiem 76-milimetrowym. W kolumnie pracują również przetworniki nisko- i wysokotonowy, które są takie same jak dotychczas stosowane. Projektanci wykorzystali także całkowicie nową zwrotnicę, aby odpowiednio dopasować większą średnicę jednostki średniotonowej oraz nowy układ głośników.
Wraz z wprowadzeniem K6 Signature, ProAc oferuje dwie nowe wersje wykończenia, zarezerwowane wyłącznie dla tego modelu – Dark Eucalyptus i Tamo Ash. Klienci będą mogli wybrać także w pozostałych aktualnych wykończeniach.

Model K6 Signature zadebiutuje na rynku w połowie 2019 roku.

Więcej szczegółów:
Producent – www.proac-loudspeakers.com
Dystrybutor – www.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here