John Petrucci o swoich nowych modelach Music Man Majesty

0

Kilka dni temu, na profilu Music Man pojawiła się nowa prezentacja równie nowej gitary z serii Majesty, sygnowanej  nazwiskiem Johna Petrucci. Dziś mamy dla Was garść informacji o tym instrumencie i oczywiście wspomnianą prezentację.

Gdy zapowiadaliśmy kilka tygodni temu nowe modele Majesty, trudno było przewidzieć czym zaskoczy nas producent. Dziś już to wiemy i spieszymy z informacjami.
Zapowiedź nowych gitar Music Man możecie zobaczyć w tekście NAMM2019: Ernie Ball Music Man zapowiada kolejną odsłonę Majesty sygnowaną nazwiskiem Petrucciego

Modele Ernie Ball Music Man Majesty zaprezentowane na początku tego roku, wyposażono w mahoniowy gryf przechodzący przez korpus zakończony tarczą z klonu płomienistego, chromowany, lub też czarny osprzęt oraz białe perłowe znaczniki. Różnice widoczne są w modelach z wykończeniem Stealth Black oraz Kinetic Blue.
Modele Majesty posiadają ponadto mostek tremolo z pickupem piezo, blokowane klucze Schaller, oraz nowo zaprojektowane customowe pickupy DiMarzio Dreamcatcher i Rainmaker.

Producent zapowiada, że już w maju będziemy mogli kupić nowe gitary w odmianie sześcio i siedmiostrunowej w sześciu wykończeniach kolorystycznych polakierowanych lakierem poliuretanowym na wysoki połysk lub mat. Dostępne odmiany kolorystyczne to: Enchanted Forest, Blue Honu, Dark Roast, Red Sunrise, Stealth Black oraz Kinetic Blue.

Na zakończenie musimy jeszcze wspomnieć o najważniejszym z modeli Majesty na rok 2019. Jest nią gitara w wykończeniu Tiger Eye, zbudowana na bazie jesionowego korpusu z wyraźnie mocniej wyrzeźbionym klonowym topem i trzyczęściowym gryfem z mahoniu honduraskiego. Jego główną, centralną część wykonano z klonu wzorzystego, co sprawia, że gitara wygląda absolutnie niekonwencjonalnie.

Jeśli chodzi zaś o wykończenie, to podobnie jak inne modele, tę również wykończono na wysoki połysk.
Brzmienie instrumentu zawdzięczamy customowym pickupom DiMarzio Dreamcatcher i Rainmaker. Niemałe znaczenie ma również hebanowa podstrunnica z perłowym logo Dream Theater oraz klonowa główka.
Podobnie jak pozostałe instrumenty, gitara dostępna będzie już w maju tego roku w wersjach sześcio i siedmiostrunowej.

Więcej szczegółów
Producent: www.music-man.com
Dystrybutor: www.musicinfo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj