Przedstawiamy nowe audiofilskie słuchawki Sennheiser HD 660S2

430
Sennheiser HD 660S2

Sennheiser HD 660S2 to najnowsze audiofilskie słuchawki z renomowanej serii 600. Ten zaktualizowany model powstał w odpowiedzi na opinie użytkowników poprzedniego modelu. Czym zatem zaskoczy nas nowa konstrukcja?

Słuchawki Sennheiser HD 660S zostały po raz pierwszy zaprezentowane w sierpniu 2018 roku. Od tamtego czasu stanowiły punkt odniesienia dla najbardziej wymagających audiofilów. Po prawie 5 latach, kierując się opiniami i sugestiami użytkowników, producent postanowił stworzyć ich ulepszoną wersję i tak o to swoją premierę mają właśnie słuchawki Sennheiser HD 660S2.

Jak zapowiada firma Sennheiser: równoważą one doskonale szczegółowość na poziomie referencyjnym z wciągającą charakterystyką częstotliwościową. Zapewniają odsłuch pełen wrażeń dzięki ulepszonemu strojeniu subbasów, wydobywając dynamikę i emocje z nagrań. Zmieniona akustyka oferuje nowe spojrzenie na doświadczanie ulubionej muzyki.

„Nasze nowe Sennheisery HD 660S2 oferują słuchaczom to, czego najbardziej oczekiwali od poprzedniej wersji słuchawek. Dzięki większej precyzji i mocy niż dotychczas oraz nowej czułości w całym zakresie pasma częstotliwości, słuchacze usłyszą szczegóły, których nigdy wcześniej nie słyszeli, zwłaszcza w dolnym pasmie.”

– powiedział Jermo Koehnke, Sennheiser Audiophile Product Manager

Sennheiser-HD-660S2_HD-660S

Brzmienie

Ciężko póki co ocenić ich walory brzmieniowe, chyba że opierając się jedynie na zapewnieniach producenta i pierwszych recenzjach dostępnych w sieci. Tak więc streszczając to w kilku zdaniach można napisać, że…  HD 660S2 to bardziej high-endowa para słuchawek w porównaniu do HD 660S, w niemal każdym calu. Od aspektów akustycznych i komfortu po wydajność audio, nowe wcielenie ma na celu nakarmienie ciekawości każdego fanatyka hi-fi – niezależnie od tego, czy potrzebują nowych słuchawek, czy też nie 🙂

Model HD 660S2 zbudowany jest na tej samej konstrukcji z otwartym tyłem co HD 660S, z nieco mniejszymi przetwornikami dynamicznymi o średnicy 38 mm w porównaniu z 42 mm w modelu HD 660S. Zasadnicza różnica między nimi polega na tym, że nowa obudowa magnesu została zoptymalizowana tak, aby zapewnić więcej miejsca na dodatkowy ruch.

Sennheiser HD 660S2

Ich walory brzmieniowe można opisywać nieskończoną ilością barwnych słów ale konkluzja jest taka, że HD 660S2 zapewniają w całym swoim paśmie jeszcze lepsze wrażenia słuchowe dzięki ulepszonemu przepływowi powietrza w przetworniku i udoskonalonej cewce. Ostatecznie użytkownicy otrzymują głębszy, wyraźniejszy bas bez poświęcania szczegółowości, z której słynie seria. Otrzymamy więc bardzo szczegółowe i wciągające doświadczenie dźwiękowe nawet przy bardzo niskich poziomach głośności, co docenimy zwłaszcza przy gatunkach muzycznych o dużej amplitudzie zmian dynamicznych, jak muzyka symfoniczna czy operowa.

Zmniejszając wagę cewki drgającej, inżynierowie poprawili odpowiedź impulsową, wprowadzając hiperrealistyczne tekstury na pierwszy plan każdej reprodukcji dźwięku. Ogólne wrażenia są płynniejsze i cieplejsze niż w przypadku oryginalnych HD 660S, dzięki czemu zmniejsza się odległość między wybranymi szczytami i spadkami. Impedancja odpowiada poziomem modelom HD 600 i HD 650 i wynosi 300 omów, co zapewnia lepszą dynamikę i bardzo niskie zniekształcenia.

Sennheiser HD 660S2

Komfort

Zaprojektowane w Niemczech i wyprodukowane w najnowocześniejszym irlandzkim zakładzie produkcyjnym Sennheisera, HD 660S2 kontynuuje nacisk serii na jakość oraz funkcjonalny design przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Welurowe nauszniki i miękka wyściółka pałąka na głowę pozwalają na umieszczenie zmodyfikowanych przetworników w optymalnej odległości od ucha, co zapewnia przestronną scenę dźwiękową z mnóstwem szczegółów – nawet w przypadku długich odsłuchów. Przetwornik charakteryzuje się obniżoną ze 110 Hz (oryginalne HD 660S) do 70 Hz częstotliwością rezonansową i zapewnia dynamiczniejsze basy. Nawet zewnętrzny grill nauszników został zaprojektowany tak, aby efektywniej zarządzać przepływem powietrza przy idealnej impedancji dla wyjątkowych sesji odsłuchowych.

Wystarczająco wszechstronne, aby współpracować zarówno z klasycznymi, jak i nowoczesnymi rozwiązaniami, HD 660S2 są dostarczane z dwoma odłączanymi kablami o długości 1,8 metra, które są zakończone wtykami jack 6,3 mm i Pentaconn 4,4 mm. W zestawie znajduje się również przejściówka z 6,3 mm na jack 3,5 mm oraz ochronne etui w postaci miękkiej sakiewki.

Sennheiser HD 660S2

Cena i dostępność

Sennheiser HD 660S2 będą dostępne w Polsce w marcu w katalogowej cenie 2799 PLN.

Więcej szczegółów:
Producent: https://sennheiser.pl
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl