Pro-Ject RPM 1 Carbon – klasyczne audio z nutką współczesności

0

Gramofon, to w ostatnich latach sprzęt przechodzący renesans wśród fanów dobrego dźwięku. Dziś pokażemy Wam gramofon, który niesie z sobą klasykę z nutką świeżości.

Wybór gramofonu, to nie taka prosta sprawa. Wiele oferowanych aktualnie modeli, wyposażonych jest w mnóstwo gadżetów niekoniecznie poprawiających funkcjonalność urządzenia i jego parametry dźwiękowe.

Dobry gramofon ma grać czysto, a do tego dobrze wyglądać.
I te właśnie parametry spełnia Pro-Ject RPM 1 Carbon. Zacznijmy od designu…
Pro-Ject zastosował w swoim modelu zupełnie nowatorską stylistykę, tworząc gramofon przypominający statek kosmiczny. Kształt dysku oraz kolor obudowy niewątpliwie cieszy oko. Jednak co z dźwiękiem? Spieszymy z wyjaśnieniami.
Na jakość dźwięku wpływa nie tylko płyta jaką założymy na talerz.
Zasilanie i inne elementy gramofonu oddziałują w podobnym stopniu na jakość odtwarzanego dźwięku.
i tak, w prezentowanym gramofonie zastosowano stabilizator zasilania silnika. KOlejnym ważnym i dość nowym elementem jest odwrócone łożysko talerza z kulką ceramiczną, oraz ramię typu S o długości 8,6”  wykonano z plecionki włókien węglowych owiniętych na korpusie z aluminium. Na uwagę zasługuje również magnetyczny anty-skating.

Gramofon kosztuje aktualnie około 1900 PLN i oferowany jest w trzech kolorach, czerwonym, czarnym oraz białym. Nam najbardziej przypadł do gustu oczywiście kolor czerwony. A jak Wam się podoba ta propozycja?

Więcej informacji technicznych znajdziecie na stronie producenta www.project-audio.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.project-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here