Magico A3, nowe wolnostojące kolumny głośnikowe.

0

Najnowsza kolumna Magico A3 łączy szereg rozwiązań technicznych niespotykanych w swojej grupie cenowej, choć nadal poza zasięgiem przeciętnego audiofila.

W pełni usztywniona i anodyzowana obudowa z aluminium, głośnik wysokotonowy z berylu, karbonowe membrany z nanografenu, neodymowy układ napędowy i słynna zwrotnica eliptyczna Magico. Subtelne i trwałe, wyfrezowane “M” naniesione jest na metalową obudowę każdej kolumny głośnikowej Magico. Ten symbol w prosty sposób przypomina użytkownikom Magico, że kupili produkt zrodzony z bezkompromisowego, obsesyjnego dążenia do doskonałości.

Standardy, które zostały ustanowione dla produktów noszących symbol “M” mają swoje konsekwencje. Sukcesywne rozwijanie nowych, nietuzinkowych oraz kosztownych technologii i materiałów sprawia, że produkty te są dostępne tylko dla nielicznych szczęśliwców. Już od dawna Magico zamierzało wprowadzić na rynek bardziej przystępny produkt, ale mimo ciągłych eksperymentów i sprawdzania różnych sposobów ograniczania kosztów w celu osiągnięcia tego celu, uzyskiwane wyniki nie zasługiwały na logo Magico.

Wraz z serią A, kolumny te stały się dostępne dla nieco szerszego grona nabywców, choć nadal poza zasięgiem przeciętnego audiofila.

Przetwornik wysokotonowy

Aby jeszcze bardziej rozszerzyć zakres wysokich częstotliwości, projektanci wykorzystali nowo opracowany, 28-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z membraną z czystego berylu. Głośnik bazuje na podstawowej konstrukcji i geometrii głośnika M-Project. Specjalnie zaprojektowany neodymowy układ napędowy zamknięty jest w udoskonalonej tylnej komorze, wypełnionej materiałem tłumiącym najnowszej generacji, który pozwala uzyskać ultra-niskie zniekształcenia, większą moc, jeszcze lepszą dynamikę i szerszy liniowy zakres ruchu cewki.

Przetwornik średniotonowy

Nowo opracowany głośnik średniotonowy (152 mm) wyposażony jest w membranę z wielościennego włókna węglowego pokrytego warstwą nanografenu XG. Rozwiązanie to zapewnia optymalny stosunek sztywności do wagi i wyróżnia się idealnym współczynnikiem tłumienia. Potężne neodymowe systemy napędowe wykorzystują bardzo duże magnesy, aby zapewnić stabilne pole magnetyczne dla 75- milimetrowych cewek z czystego tytanu, zarówno w przypadku przetworników średnio- jak i niskotonowych.

Przetworniki niskotonowe

Dwa 178-milimetrowe głośniki niskotonowe wykorzystują nową wersję membrany Gen 8 Magico Nano-Tec. Te same właściwości i materiały, które pozwoliły na właściwe połączenie sztywności, masy i tłumienia, dostępne są także dla najniższych częstotliwości. Również obudowa została poddana symulacjom i testom, mającym na celu optymalne połączenie sztywności i tłumienia. Maksymalne zredukowanie wibracji gwarantuje minimalne oddziaływanie akustyczne przy maksymalnym przepływie powietrza. Nowy, potężny neodymowy układ napędowy (N48) zapewniając niezwykle stabilne pole magnetyczne dostarcza głośnikom niskotonowym odpowiednią moc . 75-milimetrowe cewki z czystego tytanu wykorzystują takie same rozwiązania techniczne jak w przypadku głośnika średniotonowego.

Zastosowane w A3 przetworniki średnio- i niskotonowe zostały zoptymalizowane pod kątem zapewnienia minimalnych zniekształceń muzycznych w odtwarzanych zakresach, zarówno pod względem częstotliwości jak i charakterystyki czasowej. Aby osiągnąć zaplanowany cel projektanci sięgnęli po najnowocześniejszą symulację FEA i wykorzystali ją podczas udoskonalania właściwości akustycznych, mechanicznych, elektromagnetycznych i termicznych. Teraz wszystko odbywa się na jednej platformie, co pozwala Magico zrobić kolejny krok w kierunku optymalizacji wydajności.

Zwrotnica

Wszystkie cztery przetworniki w A3 są akustycznie zintegrowane przy użyciu autorskiej zwrotnicy Magico – Elliptical Symmetry Crossover – która wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty dostarczane przez niemiecką firmę Mundorf. 3-drożna konstrukcja wykorzystuje filtr Linkwitza-Rileya 24 dB/oktawę, który maksymalizuje pasmo przenoszenia przy zachowaniu liniowości fazy i zminimalizowaniu zniekształceń intermodulacyjnych.

Obudowa

Masywna, zamknięta obudowa A3, podobnie jak obudowy we wszystkich kolumnach głośnikowych Magico, jest inżynieryjnym majstersztykiem. W całości wykonana została z lotniczego aluminium klasy 6061 T6, takiego samego jak w przypadku obudowy opracowanej dla serii Q. Ta wzmocniona, złożona struktura wewnętrzna, na zewnątrz wykończona jest elegancką, szczotkowaną, anodyzowaną fakturą.

Obudowę A3 najlepiej opisać jako uproszczoną konstrukcję z serii Q – wykorzystującą takie same materiały i zbudowaną z takim samym kunsztem oraz taką samą dbałością o szczegóły projektowe i konstrukcyjne.

Magico A3 na polskim rynku będzie dostępny na przełomie I i II kwartału 2018 r. Poglądowa cena detaliczna tego modelu wyniesie 44 999 zł za parę.

Więcej info:
Producent: www.magico.net
Dystrybutor: www.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here