Gdy dotarła do nas informacja o nowym wzmacniaczu Pathos InPol Ear, nie wiedzieliśmy co z nią zrobić. Czytając specyfikację urządzenia, szczęki opadały nam coraz niżej, aż w końcu zadecydowaliśmy…Trzeba o tym coś napisać!

Zacznijmy od kilku wyjaśnień…
InPol – (Indeguitore Pompa Lineare) czyli Liniowy Wtórnik Wzmacniający to opatentowany przez producenta system, którego sława roznosi się coraz większym echem wśród audiofilskiego środowiska na całym świecie.

Pathos InPol Ear
Pathos InPol Ear

Dla znawców technologii i fanów marki wyjaśnienie z samej góry:

Urządzenia InPol mają swoją niepowtarzalną sygnaturę dźwiękową, uzyskaną jedynie poprzez odpowiednie zaprojektowanie elektroniki – w pełni zbalansowana klasa A, gdzie użyto wyłącznie dyskretnych elementów w obwodzie wtórnika, uzyskując w ten sposób wysokie wzmocnienie napięciowe i prądowe jednocześnie.
Wzmacniacz lampowy wzmacnia sygnał wejściowy, a InPol dostarcza prądu do wysterowania i zasilenia kolumn bez dalszej amplifikacji sygnału. W ten sposób, sygnał wejściowy powierzony wzmacniaczowi lampowemu, staje się na wyjściu jego dokładną kopią, zachowując jakość, czystość i zawartość harmoniczną oryginalnego sygnału.

Technologia ta, pozwala w teorii na zwiększenie mocy wyjściowej, czystej klasy A od 25% do 50%, zachowując jednocześnie niską impedancję wyjściową, która jest fundamentalna dla zachowania współczynnika tłumienia (Damping Factor) i dalszego polepszenia parametrów dzięki podwójnemu układowi InPol.

Pathos InPol Ear to w pełni zbalansowany, zintegrowany wzmacniacz słuchawkowy, pracującym w czystej klasie A, wykorzystujący najnowszej generacji podwójne układy InPol. Oczywiście w całość wykonany we Włoszech!

Dobierane w pary lampy małej mocy, typowe dla wzmacniaczy słuchawkowych, mają zapewnić najwyższą jakość dźwięku.

Do dyspozycji mamy dwa zbalansowane wyjścia (10W przy 16Ω) i jedno niezbalansowane wyjście (6W przy 16Ω). Dzięki opcjonalnemu przetwornikowi HiDac EVO, fani najnowszych nośników cyfrowych mają możliwość kontrolowania wszystkiego z urządzeń mobilnych poprzez odpowiednią aplikację. Pathos InPol Ear to zdecydowanie designerski majstersztyk dostępny w wielu kolorach i wykończeniach wedle życzeń i upodobań klienta.

end

Produkt powinien się pojawić w Polsce najpóźniej podczas najbliższego AudioVideoShow. Pozostaje nam cierpliwie czekać, żeby móc chociaż przez chwilę poobcować z tym wyjątkowym urządzeniem. Miejmy świadomość, że na zakup tego nie wielu z nas będzie stać. Sugerowana cena to ok. 17.000 PLN!

Dystrybutorem marki Pathos jest Audio Anatomy, sprzedaż prowadzi Premium Sound.

pathos_2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here