Głośnik Vifa Reykjavik – stylowy minimalizm w nowym kolorze

0

W dobie niestandardowego i często nazbyt wybujałego designu, takie nowinki jak ta pozwalają na oddech i przyjemną myśl o powrocie do normalności. Najnowszy głośnik bezprzewodowy firmy Vifa, Reykjavik w kolorze Ice Cave Blue ukoi oczy, jednocześnie pobudzając każdy, najdrobniejszy receptor słuchu.

Niespełna rok po tym, jak Reykjavik zdobył serca miłośników muzyki jako jeden z najmniejszych i jednocześnie najpotężniejszych głośników Bluetooth, jaki kiedykolwiek widziano, Vifa wzbogaca go o mistyczny, granatowy odcień, nadający unikatowy styl jego przypominającemu kamień wzornictwu.
Surowy, skandynawski wygląd dodatkowo podkreśla wykonanie ze starannie anodyzowanego aluminium, wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne.

„Naprawdę podoba nam się to, jak gładko ten nowy kolor, Ice Cave Blue, wtapia się w istniejącą gamę. Ambicją modelu Reykjavik było połączenie niesamowitej intuicyjności z estetyczną atrakcyjnością, a tym samym stworzenie projektu zgodnego z naszym dziedzictwem niezwykłych wrażeo dźwiękowych”

– wyjaśnia Michael Sørensen, prezes firmy Vifa.

Wzornictwo to jednak nie wszystko. Reykjavik dostarcza autentyczne brzmienie Vifa. Mimo swoich niewielkich rozmiarów – wysokość 6,5 cm, średnica 13,9 cm – głośnik pozwala cieszyć się mocnym, pełnowymiarowym brzmieniem. Ponadto kształt urządzenia sprawia, że sygnał audio emitowany jest w zakresie 360 stopni. Odtwarzanie dźwięku projektanci powierzyli trzem głośnikom. Dwie jednostki wysokotonowe mają średnicę 19 mm każda i wykorzystują tekstylne membrany oraz magnesy neodymowe. Przetwornik niskotonowy to 70-milimetrowa konstrukcja z aluminiową membraną, także napędzaną przez magnes neodymowy. Głośniki zasila zaawansowany wzmacniacz pracujący w klasie D, który współpracuje z wysokiej klasy cyfrowym procesorem DSP. Całość wyróżnia się niezwykle niskim poziomem szumu wyjściowego i niskimi zniekształceniami oraz wysokim zakresem dynamiki.

Więcej info: 
Producent – www.vifa.dk
Dystrybutor – www.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here