Copland CTA 408 – nowy wzmacniacz lampowy już w sprzedaży

0

Nie lubicie tony sprzętu, ale chcielibyście, żeby wasze wzmacniacze brzmiały niczym przysłowiowa petarda? Poznajcie wzmacniacz zintegrowany CTA 408 – urządzenie skierowane do tych, którzy w niedużym opakowaniu chcieliby zmieścić wysoką jakość brzmienia i uniwersalność działania.

Najnowszy model Coplanda, CTA 408 to ukłon w stronę miłośników wzmacniaczy lampowych. Obudowa CTA 408 skrywa jeden z najstaranniej zaprojektowanych układów zasilających lampy. Stopnie lampowe sterowane są obwodami MOSFET. Ponadto osobne zasilacze dla poszczególnych bloków wzmacniacza gwarantują skuteczną separację od szkodliwych zmian zasilania powodowanych zarówno przez stopnie mocy, jak i niestabilność zasilania sieciowego.Elektrownia wzmacniacza opiera się na lampach mocy KT150. To najnowszy wariant legendarnych lamp mocy 6550/KT88. Zastosowane lamp nie tylko wpłynęło na estetykę produktu, ale też sprawiło, że pożądana przez wielu miłośników muzyki lampowa jakość dźwięku może zostać wyniesiona na poziom zdominowany obecnie przez konstrukcje półprzewodnikowe. Warto również dodać, ze energię dla układów wewnętrznych CTA 408 zapewniają transformatory wyjściowe, będące autorską konstrukcją Coplanda.

W swojej kompaktowej obudowie CTA 408 mieści m.in. oddzielne wejście gramofonowe MM i MC, wejście/wyjście monitorowe, wzmacniacz słuchawkowy, a także procedurę uruchamiania, która znacznie wydłuża żywotność lamp.

Kilka dodatkowych szczegółów technicznych:

  • zastosowanie przedwzmacniacza gramofonowego J-FET
  • aktywna korekcja RIAA wykorzystująca ponad 100 dyskretnych komponentów umieszczonych w ekranowanej obudowie
  • wbudowany wzmacniacz słuchawkowy Class A – podłączenie słuchawek automatycznie wycisza wyjście głośnikowe.

Wzmacniacz zintegrowany Copland CTA 408 dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych (czerń i srebro).
Nominalna cena detaliczna w obu przypadkach wynosi 31 999 zł.

Więcej szczegółów:
Producentwww.copland.dk
Dystrybutor – www.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here