Avantone Planar, czyli najnowsze słuchawki z przetwornikami planarnymi

0

Już niebawem do sprzedaży trafi nowy model słuchawek planarnych, Avantone Planar. Otwarta konstrukcja to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do osób, które długie godziny spędzają na pracy z dźwiękiem.

Wyposażone w planarne przetworniki zapewniające niezwykłą szczegółowość i najwyższy komfort podczas długich sesji, Avantone Planar są, jak zapewnia producent, idealnym rozwiązaniem dla inżynierów, muzyków, podcasterów, live-streamerów i entuzjastów hi-fi.

O swoich najnowszych słuchawkach producent mówi:

“Planar to kulminacja doświadczenia Avantone w tworzeniu referencyjnych produktów monitorujących oraz wymagań nowoczesnych, profesjonalnych użytkowników końcowych.”

Zastanawiacie się, czym jest przetwornik planarny? Ten typ przetwornika największą popularność zdobył w latach 70 minionego wieku. Cechują się dobrą charakterystyką częstotliwościową, bardziej realistycznym dźwiękiem, małymi zniekształceniami i łatwością amplifikacji. Przetwornik wyposażony jest w ruchomą membranę, ale na jej powierzchni zamontowana jest na stałe cewka. Z dwóch stron umieszczone są dwa duże magnesy, które za pomocą sił elektromagnetycznych wprawiają membranę w ruch. W internecie znajdziecie całą masę publikacji opisujących pracę takiego przetwornika.

Wracając jednak do Avantone Planar – producent zdecydował się tu na zastosowanie magnesów neodymowych oraz folii PET o grubości zaledwie 21 mikronów. Słuchawki oferują  pasmo przenoszenia na poziomie od 30 Hz do 30 kHz, przy impedancji 32 Ω oraz efektywności 104 dB/1mW.

Avantone Planar dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych, a ich cena nie została jeszcze podana do oficjalnej wiadomości.

Więcej szczegółów
Producent: http://www.avantonepro.com/
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj