Audio Solutions Vantage – nowa, zaskakująca koncepcja kolumn!

0

Kolumny Vantage to flagowy produkt firmy AudioSolutions, dostępny na rynku od 3 lat. Niesamowity dźwięk i jakość wykonania to cechy, które okazały się kluczem do sukcesu.

W tym czasie zebrały wiele przychylnych recenzji i cztery międzynarodowe nagrody! Nadszedł jednak czas by pójść dalej. Przez ten czas, firma AudioSolutions zaadoptowała nowe technologie i techniki produkcji, które pozwoliły firmie produkować dużo bardziej precyzyjne i bardziej unikalne rzeczy. Prawdą jest, że linia Rhapsody, wycofana z produkcji linia Euphony, Vantage, Guimbarde były klasycznymi kolumnami, które pokochało wielu, jednakże nadszedł czas, aby nadać produktom AudioSolutions nowy, świeży wygląd, kompletnie nowy projekt!

Muszę ogłosić, że nie zaprzestajemy produkcji klasycznego modelu Vantage. Wręcz przeciwnie, będziemy kontynuować produkcję tych wspaniałych kolumn jeszcze długo. To jest wybitny produkt w bardzo rozsądnej cenie mając na uwadze skalę głośników i jakość wykonania.

Mówi sam twórca kolumn – Gediminas Gaidelis

Co skusiło firmę, aby zmienić klasycznego gentlemana w luksusowym garniturze w zamożnego pana w średnim wieku w sportowych butach i kabriolecie?

Gediminas Gaidelis: …cóż na początku nie byłem zadowolony, że nasze produkty mogą być podobne do innych marek. To jest złe od samego początku, ponieważ dilerzy zaczynają sprzedawać nasze produkty jako „tańszą alternatywę”. Jednym słowem ta sama jakość dźwięku, jakość obudowy i wygląd, ale w niższej cenie. To przyciąga zupełnie innych klientów niż powinno.

Ludzie, którzy szukają kolumn w niższym segmencie cenowym nie docenią, nie zrozumieją jakości jaką otrzymują, a z drugiej strony ludzie, których stać na luksusowe rzeczy i szukają jakości, nie zwrócą uwagi na produkt, który jest tańszą alternatywą.

Zdecydowałem więc, że musimy wprowadzić zupełnie nowe techniki produkcji, nowe narzędzia do produkcji zupełnie innych kolumn, różnych od całej reszty. Po tym zabiegu jesteśmy dumni z kilku rzeczy, np. z nierysującej się powierzchni, czego nie posiada żaden inny producent. Nawet w najtańszej linii oferujemy nierysujące wykończenie na wysoki połysk. Jest to zasługa naszej teksturowej powłoki, która jest odporna na odciski palców jak i zadrapania. Ekskluzywne wykończenie jest dostępne również w opcji w najtańszej linii kolumn Overture.

Nie zapominajcie o naszej technologii „stealth” zastosowanej w osłonach głośników tak zmieniającą przednią ściankę, aby nie wnosiła dodatkowych zniekształceń i odbić.

Zdecydowałem więc rozpocząć produkcję specyficznych unikalnych rzeczy takich jak falowody czy podstawki pod kolumny. Poczułem jak cały biznes audio utknął w jednym i tym samym punkcie. Wszyscy używają tych samych materiałów i tych samych technik – drewniany fornir na prostopadłościennych kolumnach lub pomalowany MDF lub pokrycie tanią skórą ekologiczną.

Mam 30 lat i jestem młodym człowiekiem. Pomyślałem więc, że czas wnieść trochę świeżego powiewu w świat audio i to się stało.

Najpierw zaprojektowaliśmy model Vantage, który jasno pokazuje nasze emocje i nasz przyszły kierunek. Potem zweryfikowaliśmy model koncepcyjny na bardziej użytkowy, aby nie był zbyt arogancki i agresywny, raczej spokojny i stylowy z małym pomarańczowym dodatkiem. Główny materiał różni się od tego, którego zaprzestaliśmy, czyli skóry, jest ona zbyt często używana i nadużywana przez wielu producentów. Jest zbyt staroświecka. Mimo, że zaoszczędziłoby to wiele czasu i pieniędzy nie użyjemy jej ponownie z wyjątkiem Vantage Classic.

Zaryzykowałem i zamiast tego zacząłem używać ultra wysokiej jakości winylu. Tył modelu Vantage 5th Anniversary jest pokryty winylem o dekorze plastra miodu. Wygląda to dobrze, stylowo i futurystycznie i nikt nie jest w stanie uzyskać taki efekt poprzez malowanie czy inne techniki. To jest fantastyczna nowa perspektywa, która otwiera nowe horyzonty. Taki winyl jest cholernie drogi, ale powierzchnia jest twardsza niż malowanie czy pokrycie skórą.

Kolejną zaadoptowaną technologią do masowej produkcji jest druk 3D. Tak drukujemy kolumny.

Drukujemy większość elementów z Vantage 5th Anniversary. Większość widziała tanie drukarki 3D za kilkaset dolców, uwierzcie mi – nic jeszcze nie widzieli. To jest profesjonalna, zamknięta, wysokiej klasy maszyna CNC wykonana niezwykle precyzyjnie. To brzmi tak szalenie jak wygląda. Teraz możemy wykonać element w ciągu kilki godzin i natychmiast go przetestować. To otwiera nie tylko nowe horyzonty, ale nowe galaktyki możliwości. A najlepszą rzeczą jest to, że jest to proces ekologiczny a materiały podlegają w pełni recyklingowi. Drukarki 3D pozwalają nam tworzyć rzeczy bardzo skomplikowane gdzie klasyczne maszyny CNC tworzące w aluminium byłyby zbyt drogie lub wykonanie niektórych elementów za ich pomocą nie byłoby możliwe ze względu na stopień skomplikowania danej rzeczy. W tej chwili to jest przyszłość.

Fakty o nowej linii Vantage:

Do wyboru będą 2 opcje:

 • Klasycznie wyglądający Vantage
 • Vantage 5th Anniversary w 2 kolorach:
  • Nasze oryginalne, czarne malowanie strukturalne z pomarańczowymi obrysami i winylem w dekorze plastra miodu
  • Nasze oryginalne białe malowanie strukturalne z pomarańczowymi obrysami i winylem w dekorze plastra miodu

Linia Vantage składa się z 6 modeli:

 1. Vantage C – głośnik centralny – 2 * 6,5” głośnik basowy, 2 * 6” nasz własny oryginalny głośnik średniotonowy, 1 * 1” głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i mini tubą
 2. Vantage B – monitor ze standem (Bookshelf) – 1 * 8” głośnik subbasowy, 1 * 6” własny oryginalny głośnik średniotonowy, 1 * 1” głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i mini tubą
 3. Vantage S – najmniejsza podłogówka – 1 * 8” subbas, 2 * 5,25” bas, 1 * 5” własny oryginalny głośnik średniotonowy, 1 * 1” głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i mini tubą
 4. Vantage M – średniej wielkości podłogówka – 1 * 10” subbas, 2 * 6,5” bas, 1 * 6” własny oryginalny głośnik średniotonowy, 1 * 1” głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i mini tubą
 5. Vantage L – największa podłogówka – 1 * 12” subbas, 2 * 8” bas, 1 * 8” własny oryginalny głośnik średniotonowy, 1 * 1” głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i mini tubą
 6. Vantage SUB – subwoofer – aktywny subwoofer z możliwością ustawienia jeden na drugim – 1 * 12” sub w zamkniętej obudowie

Główne cechy nowej serii:

 • Technika samozamykających się obudów.
 • Sztywniejsza konstrukcja z gęstszym wewnętrznym szkieletem.
 • Niestandardowe falowody wysokiej prędkości.
 • Niestandardowe mini tuby na głośnikach wysokotonowych.
 • Lepsze umiejscowienie głośnika wysokotonowego w stosunku do słuchacza.
 • Ustawienia poziomów głośnika wysokotonowego i średniotonowego zlokalizowane na tylnej ściance.
 • Subwoofer z membraną grającą do dołu (również w modelu Bookshelf).
 • Kompletnie nowy, przykuwający uwagę design.
 • Wysokiej klasy głośniki z papierowymi membranami.
 • Pasmo głośnika średniotonowego 200-8000Hz.
 • Terminale przystosowane do zasilania bi-wire dla wszystkich modeli (Vantage M posiada tri-wire).
 • Niesamowita dynamika, moc i pełna skala dźwięku.

Więcej szczegółów na stronie producenta www.audiosolutions.lt oraz polskiego dystrybutora marki, firmy www.premiumsound.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here