Fender Paramount Series

0

Seria Paramount to wyraźny krok na inne tereny, których w rozwoju firmy bardzo często brakowało. Fender Paramount Series to propozycja dla gitarzystów dojrzalszych i z zasobniejszym portfelem.

Fender stworzył serię, której koncepcja całkowicie zakorzeniona jest w Stanach Zjednoczonych. To tam powstawały pierwsze projekty i z tamtąd wywodzą się wszystkie gitary Paramount.
Fender zaproponowało trzy różne kształty – Parlor, nawiązujący do klasycznych gitar akustycznych, jakie znane były w USA na początku ubiegłego stulecia. Drugi kształt to bardzo znany i popularny Dreadnought. Trzecim jest kształt zwany TRIPLE-0, charakteryzujące się znakomicie zaprojektowanym wcięciem w wyższe partie gryfu.

Seria Paramount wykonana jest całkowicie z litego drewna, a rodzaj materiału zależny jest od wyboru pomiędzy Paramount Standard, oraz Paramount Deluxe.
Wszystkie te gitary, które wyposażono w elektronikę, zasilane są przez Fender®/Fishman® PM System, czyli produkt zaprojektowanym wspólnie z firmą Fishman® na potrzeby właśnie tych gitar.
Elektronika skrojona jest pod każdy model serii osobno.

Fender Paramount Series to przede wszystkim instrumenty świetnie wykonane o różnorodnym brzmieniu zależnym od konkretnego modelu. Fender postarał się, by ich produkty odróżniały się od siebie bardzo wyraźnie. Odróżniały nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim brzmieniem.

Więcej informacji na stronie producenta www.shop.fender.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here