Audio Klan oficjalnym przedstawicielem legendarnej firmy Luxman

0

Już niebawem w salony audio-wideo w 12 miastach Polski pojawi się niemal pełna gama produktów firmy Luxman. Wszystko to za sprawą podpisania umowy o oficjalne przedstawicielstwo pomiędzy japońską ikoną high-endowych urządzeń audio a firmą Audio Klan.

Firma Luxman to jedna z najstarszych marek w branży audio, jej początki sięgają 1925 r. Od początku swojej działalności projektanci urzeczywistniali tezę, że najważniejsze jest dostarczenie w pełni naturalnego brzmienia, maksymalnie zbliżonego do oryginału

Obecne modele tej japońskiej ikony w perfekcyjny sposób łączą charakterystyczne, tradycyjne wzornictwo z najbardziej bezkompromisowymi rozwiązaniami. Dzisiejszą gamę produktową tworzą wzmacniacze zintegrowane, przedwzmacniacze/końcówki mocy, odtwarzacze CD i SACD, przetworniki cyfrowo-analogowe, gramofony oraz wzmacniacze słuchawkowe i przedwzmacniacze gramofonowe. Na szczególną uwagę zasługują oferowane od wielu dekad i sukcesywnie udoskonalane konstrukcje lampowe – wzmacniacze i odtwarzacze CD.

Tak jak wszyscy wielcy producenci, Luxman ogromną wagę przykłada do konstrukcji swoich urządzeń. Przemyślany układ wewnętrzny, szerokie wykorzystanie elementów dyskretnych i komponentów opracowanych specjalnie na potrzeby Luxmana, a przede wszystkim autorskie rozwiązania, to tylko kilka przykładów potwierdzających niemal obsesyjną dbałość o szczegóły.

Wśród unikatowych rozwiązań warto wskazać chociażby układy LECUA i ODNF. Pierwszy z nich jest niezwykle precyzyjnym tłumikiem, który zmienia siłę głosu bez negatywnego wpływu na jakość sygnału. Ponadto rozwiązanie opracowane przez Luxmana odporne jest na proces fizycznego starzenia się ścieżki oporowej, co zwiększa żywotność urządzeń korzystających z LECUA. Z kolei ODNF to sposób Luxmana na ujemne sprzężenie zwrotne. Układ ten, będący odmianą prądowego sprzężenia zwrotnego, łączy zalety ujemnego sprzężenia zwrotnego, jak i jego braku. Wśród korzyści ODNF warto wymienić jego niezwykle szerokie pasmo przenoszenia i ekstremalną szybkość działania.

Do dzisiaj znakiem rozpoznawczym wzmacniaczy firmy są duże wychyłowe wskaźniki. Luxman pozostaje wierny także dostarczaniu urządzeń pracujących w czystej klasie A. Część modeli tylko w przypadku trudnych do wysterowania kolumn przechodzi do pracy w klasie AB. Efekt końcowy każdy miłośnik muzyki będzie mógł usłyszeć już wkrótce. Niebawem pierwsze egzemplarze z oferty produktowej Luxmana trafią do ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design.

Więcej szczegółów:
Producent – www.luxman.com
Dystrybutorwww.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here