PRS Private Stock Modern Eagle V Limited, czyli piąta odsłona wyjątkowej gitary!

0

Dwa dni temu firma PRS Guitars zaprezentowała piękny, wyjątkowy i mocno limitowany instrument. Najnowszy odsłona gitary elektrycznej Modern Eagle V Limited z customowej serii Private Stock może cieszyć oko i uchu 120 wybrańców 🙂

Pierwszy model gitary PRS Modern Eagle został pokazany w 2004 roku będąc kwintesencją doświadczenia lutników pracujących w firmie PRS Guitars. Dziś mamy już piątą odsłonę tej niezwykłej gitary w mocno limitowanej edycji 120 sztuk na cały świat.

Jak komentuje sam Paul Reed Smith:

Private Stock Modern Eagle V jest wyrafinowanym instrumentem nie tylko pod względem rzemiosła, ale również elektroniki i mechaniki. Modele Modern Eagle zawsze były projektowane w taki sposób aby sprostały historii i prezentowały nasze nowe odkrycia w pracy nad drewnem lutniczym i brzmieniem. To ucieleśnienie tradycji połączonej ze śmiałymi innowacjami charakterystycznymi dla linii Private Stock oraz nowym systemem przetworników”.

Instrument wykorzystuje konfigurację pickupów: humbuckery TCI Treble i TCI Bass (mostek i gryf), a po środku mamy specjalnie zaprojektowany na potrzeby tego modelu przetwornik Narrow PRS Singlecoil

W gitarze zastosowano także unikalny system przełączania, który zapewni gitarzystom szeroki wachlarz brzmień. Pięciopozycyjny przełącznik o klasycznym układzie (1 – mostek, 2 – mostek + środek, 3 – środek, 4 – środek + gryf, 5 – gryf) znany jest z modelu PRS 509. Do tego oczywiście pokrętło VOLUME i TONE. Jednak to nie koniec niespodzianek! Podobnie jak w 509 zastosowano tutaj dwa mini-przełączniki, których zadaniem jest rozłączanie cewek w humbuckerach nadając im brzmienie przystawek typu single-coil. Dzięki temu paleta brzmień rozszerza się jeszcze bardziej.Mało? Proszę bardzo! Wspomniana gałka TONE wyposażone jest w opcję push/pull, która aktywuje jednoczesną pracę obudwu humbuckerów, co daje możliwość gry z wykorzystaniem wszystkich trzech przetworników równocześnie.

Na koniec trzeci mini-przełącznik 🙂 , który znajdziemy przy potencjometrze VOLUME. Pozwala on na wybór wartości rezystencji między 500k a 250k. Wybór rezystencji 250k dla humbuckerów, zamiast tradycyjnie stosowanej 500k, nieco ociepla ich brzmienie i daje kolejne możliwości wyboru.

Elektronikę mamy skończoną więc czas na osprzęt i materiały. Jeśli chodzi o te pierwsze to mamy na  pokładzie mostek PRS Gen III Tremolo z blokowanymi siodełkami w wykończeniu Smoked Black oraz blokowane klucze Phase III z główkami z palisandru brazylijskiego.

Korpus gitary wykonano z mahoniu, top i gryf z wzorzystego klonu tygrysiego. Podstrunnica to palisander brazylijski. Instrument o menzurze 25″ posiada 22 progi oraz klasyczne ptasie markery i orła Private Stock, umieszczonego na główce – elementy te wykonano z pięknego abalonu.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com/private_stock_modern_eagle_v
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here