Wybierz swoją gitarę PRS!

121

Mnogość gitar znajdujących się w ofercie PRS może niekiedy przyprawić o zawrót głowy. Chcąc pomóc tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z PRS, lub też przygotowują się do zakupu gitary albo wzmacniacza, producent przygotował bardzo ciekawy przewodnik. Zainteresowani? Zapraszamy do lektury!

Pięć różnych serii i wzmacniacze – firma PRS w swoim rozbudowanym poradniku postarała się przybliżyć wiele produktów, dzięki czemu z całą pewnością łatwiej odnajdziecie się w ofercie producenta. Aby zachować porządek, poradnik posegregowano seriami według ogólnej ceny (od najniższej do najwyższej). Widełki cenowe podane są w USD.

Tu przytoczymy tylko skrótowo opis każdej serii, a po pełne szczegóły zapraszamy na stronę https://www.prsguitars.com/.

Na końcu tego artykułu znajdziecie także bardzo ciekawy video poradnik przygotowany przez Bartka Bazooka Zelka.

 • SE ($500 – $1000+):
  Przystępne cenowo instrumenty zaprojektowane przez PRS, o brzmieniu znacznie przewyższającym ich ceny. Gitary tworzone są przez partnerów PRS zgodnie z rygorystycznymi specyfikacjami.

  Seria SE
 • S2 ($1000 – $1700):
  Wykonane w fabryce w Maryland, na nowo opracowane kształty i style, od klasycznych projektów PRS po nowe i unikalne układy.

  Seria S2
 • Bolt-On ($2000 – $2500):
  Wykonane w fabryce w Maryland, projekty singlecoil i humbucker wykonane z konstrukcją bolt-on.

  Seria BoltOn
 • Core ($3700+):
  Seria, której początki sięgają 1985 r. To główna linia producenta, obejmująca nowoczesne, vintage’owe i specjale style instrumentów, również wykonywana w stanie Maryland.

  Seria Core
 • Private Stock (ceny zależne od wyboru):
  Najwyższy szczyt umiejętności projektowych, najwyższe wykonanie i najlepsze materiały PRS. Instrumenty Private Stock tworzone są przez dedykowany zespół lutników.

  Seria Private Stock
 • Amps ($729+):
  Wzmacniacze PRS to całkowicie lampowe konstrukcje budowane z niezwykłą dbałością o szczegóły. Wzmacniacze oferują szeroką gamę brzmień – od klasycznych po nowoczesny metal.

  Wzmacniacze PRS

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

Nie lubicie czytać po angielsku? Nie ma problemu. Zapoznajcie się przy okazji z mega ciekawym przewodnikiem po gitarach PRS autorstwa naszego ulubionego Bartka BAZOKa Zelek!

Polski przewodnik po gitarach PRS Guitars autorstwa BazOka