Circle Guitar – nowy wymiar gitary elektrycznej

0

Czasami w świecie gitar pojawiają się dziwne i cudowne małe perełki, takie jak ta, którą dziś Wam zaprezentujemy. Circle Guitar to gitara mechaniczna z wbudowanym, napędzanym silnikiem sekwencerem, który obraca się z prędkością do 250 uderzeń na minutę.

Jeśli zapytacie nas, jak coś tak niezwykłego może w ogóle istnieć i do tego grać, odpowiemy Wam – jakoś może, ale nie do końca rozumiemy ten mechanizm 😀 Przyjrzyjcie się uważnie poniższemu zdjęciu. Pierwszym, co przede wszystkim rzuca się w oczy jest koło zamocowane do korpusu Circle Guitar. I tu drodzy czytelnicy zaczyna się magia – na kole mieści się 128 otworów, do których można przymocować specjalną kostkę. A że owe koło, czy może raczej talerz obraca się, mamy możliwość stać się słuchaczami niesamowitych, niestworzonych wręcz kostkowań. Co ciekawe, macie też możliwość zaprogramować koło używając aż pięciu grubości kostki, dzięki czemu struny będą uderzane z różną siłą ataku.

Gitara ma jesionowy korpus, podstrunnicę z palisandru i wycinaną laserowo matową czarną akrylową maskownicę, która zakrywa wewnętrzną elektronikę. To szalone okrągłe dzieło sztuki jest wytworem wyobraźni konstruktora Anthony’ego Dickensa i istnieje tylko jako prototyp, który od dwóch lat opracowywany jest w Makerversity w Londynie.

To jednak nie wszystkie interesujące odstępstwa od normy. Circle Guitar wykorzystuje przetwornik heksafoniczny, dzięki czemu każda struna gitary ma własne dedykowane wyjście, które może być następnie indywidualnie wzmacniane, nagrywane i przetwarzane.Ten system sparowany jest z sześcioma przełącznikami umieszczonymi na korpusie gitary – dzięki nim możemy kontrolować, czy sygnał z instrumentu wysyłany jest do wzmacniacza, czy też do przycisku, który wyzwala sygnał tylko wtedy, gdy jest wciśnięty. 

Więcej szczegółów
Strona twórcy: http://www.anthonydickens.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj