Vox MV50 z technologią Nutube

0

Wszyscy kochamy lampowe, głębokie brzmienie. Jednocześnie większość z nas narzeka na zbyt nadmuchane gabaryty wzmacniaczy, duży pobór prądu i mocno wyśrubowaną cenę. Lampa to przyszłość i teraźniejszość. Przyszłość należy jednak do Nutube.

VOX we współpracy z KORG postanowili wykreować zupełnie nową, może trochę ekologiczną rzeczywistość, również w świecie muzyki. Dla wielu wydawać się to może przerostem formy nad treścią, jednak globalnie problem jest bardzo poważny.
Klasyczne i dość drogie wzmacniacze lampowe posiadają niestety niejedną wadę. Wszystkie one rekompensowane są przez wspaniałe brzmienie, do którego ogromna większość gitarzystów dąży.
Nie da się jednak przemilczeć, że lampówki to wzmacniacze, na które nie każdy może sobie pozwolić. I nie chodzi tylko o cenę. Wzmacniacze o konstrukcji lampowej bardzo często nie mogą znaleźć swojego miejsca w mieszkaniach ze względu na spore rozmiary. Pobór mocy również nie należy do atutów tych uwielbianych konstrukcji.

Korg zastosował konstrukcję o nazwie “Nutube”

KORG oraz VOX, należący do tej samej grupy finansowej, stworzyli wzmacniacze oparte na technologii znanej przez dziesiątki lat z kalkulatorów i desek rozdzielczych naszych samochodów. Mowa o technologii VFD (Vacuum Fluorescent Display) – będącą de facto wyświetlaczem fluorescencyjnym. W przeciwieństwie do LCD, VFD świeci jasno, nie wymaga podświetlania i działa od razu, bez względu na ewentualną niską temperaturę otoczenia. Dlaczego zatem wykorzystano to do budowy wzmacniaczy? Okazało się, że VFD działa jak lampowa trioda. Posiada bardzo bogate w harmoniczne, brzmienie.

Dzięki VFD, technologii należącej do firmy Noritake, stworzono dedykowaną zastosowaniom audio, nowatorską lampę 6P1 Nutube.
Zapytacie po co to wszystko? Nutube zużywa zaledwie 2% energii potrzebnej do zasilenia lampy typu 12AX7. A w porównaniu do tej klasycznej konstrukcji, zajmuje tylko 30% jej miejsca.

VFD – Nutube

I tak dobrnęliśmy do wzmacniaczy VOX MV50. Wymiary tego cudeńka to jedynie 135x100x75 mm. Analogowa technologia połączona jest ze specjalnie zaprojektowaną 50-watową końcówką mocy pracującą w klasie D. Wzmacniacze VOX MV50, dostępne są w trzech różnych wariantach:

  • MV50 AC
  • MV50 Clean
  • MV50 Rock

Wzmacniacze MV50 rzeczywiście brzmią wyśmienicie. Już na filmach prezentujących nową technologię słychać ogromne podobieństwo brzmień do klasycznych lamp. Podobna głębia, moc i klarowność jakiej wszyscy poszukujemy. Piszę “podobna”, gdyż to tylko film. Oczywiste jest, że dopiero podczas testowania będziemy mieli pełne prawo ocenić zapewnienia producenta. Swoją droga liczymy na taką możliwość.

Więcej o tym iście nowatorskim podejściu do klasycznych wzmacniaczy przeczytacie na stronie producenta www.voxamps.com

Ofertę marki znajdziecie na stronie polskiego dystrybutora www.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj