Tunery gitarowe od Ortega Guitars

0

Na łamach naszego portalu wielokrotnie opisywaliśmy, a także testowaliśmy instrumenty oraz bezprzewodowy system gitarowy ze stajni Ortega Guitars. W ofercie znajdziemy również szereg akcesoriów jak kostki, paski, struny, kapodastry, futerały czy tunery. Nie wiedzieć czemu ale ani raz nie mieliśmy okazji przedstawić Wam bliżej tych ostatnich zatem nadrabiamy zaległości 🙂

Aktualnie w ofercie producenta znajdziecie cztery modele:

Ortega Sea Devil – podłogowy tuner chromatyczny, który wyposażony jest dodatkowo w podłączane do wejścia USB lampki LED, których zadaniem może być np podświetlenie pedalboardu z efektami. Oferuje on zakres strojenia od A0 (27,5Hz) – C8 (4,186 Hz) oraz kalibrację w przedziale 436-445 Hz. W zestawie znajdują się dwie jasne lampki LED na regulowanych, elastycznych wysięgnikach, podłączane do wspomnianego wcześniej wejścia USB. Oczywiście za pomocą tego gniazda możecie ładować także inne urządzenia np. wasz smartfon 😉 Pedał zasilany jest zewnętrznie napięciem 9V DC za pomocą standardowego zasilacza.

Sugerowana cena: ok. 200 PLN


Ortega OCCT-1BK to jeden z najpopularniejszych i najtańszych tunerów w ofercie producenta i jednocześnie na rynku. Jednak najtańszy nie oznacza, że najgorszy. Wręcz przeciwnie, posiada wszystkie potrzebne funkcje i jest bardzo precyzyjny. Zapinany na klips z możliwością obrotu 360 stopni, posiada precyzyjny czujnik wibracji, który dostraja się nawet w hałaśliwym otoczeniu. Do tego duży, czytelny 2-kolorowy wyświetlacz i pięć fabrycznie zainstalowanych trybów: gitara, bas, ukulele, skrzypce i chromatyczny. Kalibracja w przedziale od 410 Hz do 490 Hz.

Sugerowana cena: ok. 50 PLN


Ortega OCAT-2BK to drugi zapinany na klips tuner w ofercie producenta. Posiada wbudowany mikrofon oraz czujnik wibracji. Podobnie jak w/w model także ten może pochwalić się szybką reakcją i precyzją strojenia. Tutaj do dyspozycji mamy kolorowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny, a ciekawym dodatkiem jest także wbudowany wizualny metronom. Wyposażono go w tryb chromatyczny oraz możliwość kalibracji od 410 Hz do 490 Hz. Podobnie jak w poprzenidm modelu tak i tutaj mamy uchwyt obrotowy 360 stopni co pozwala go używać przez osoby leworęczne.

Sugerowana cena: ok. 60 PLN


Ortega Soundhole Tuner OCST-1BK

I w tym przypadku okazuje się, że jednak popełniliśmy jedną publikację w ubiegłym roku, kiedy to na rynek wszedł nowy tuner typu soundhole, montowany w otworze rezonansowym gitary. Tak więc zapraszamy do poniższego artykułu:

Sugerowana cena: ok. 60 PLN

Nowy tuner od Ortega Guitars typu soundhole

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj