Sygnowana gitara Epiphone Emily Wolfe Sheraton Stealth

1

Pochodząca z Teksasu piosenkarka i gitarzystka Emily Wolfe może pochwalić się swoim pierwszym sygnowanym instrumentem, jakim jest model Epiphone Sheraton Stealth w matowoczarnym wykończeniu Black Aged Gloss.

Gitara ma korpus typu semi-hollow o tradycyjnym kształcie Epiphone Sheraton zrobiony ze sklejki klonowej, z nowocześniejszymi, romboidalnymi otworami rezonansowymi. Mahoniowa szyjka o profilu 60s Slim Taper C zakończona jest charakterystyczną główką z ozdobnym motywem kwiatowym. 

Na podstrunnicy wykonanej z indyjskiego drewna Laurel znajdziemy 22 progi w rozmiarze medium jumbo, a także prostokątne markery pozycji z masy perłowej, z symbolem błyskawicy będącej znakiem rozpoznawczym Emily Wolfe. Dodatkowym autorskim smaczkiem jest wizerunek wilczej głowy na odwrocie główki.

Układ elektryczny stanowi para humbckerów Epiphone Alnico Classic PRO uzupełniona trzema potencjometrami CTS – jednym do wspólnej kontroli barwy i dwoma do indywidualnej regulacji głośności każdego z przetworników.

Puszki pickupów oraz pozostały osprzęt – klucze Grover Rotomatic, mostek Epiphone LockTone Tune-O-Matic ze strunociągiem LockTone Stop Bar, przełącznik przetworników oraz kołki na pasek – wykończono w kolorze złotym i lekko zmatowiono. Sama gitara pokryta jest wykończeniem Black Aged Gloss w kolorze przygaszonej czerni. W komplecie z instrumentem dołączony jest firmowy futerał EpiLite.

“Mój Sheraton to więcej niż gitara. To przedłużenie mojej osoby. Ma w sobie tę samą magię co stare instrumenty, polegającą na tym, że każdego dnia wypływają z niej nowe piosenki. Nie ma żadnej granicy pomiędzy moją kreatywnością jako artystki a publicznością dzięki temu, że mój Sheraton w naturalny sposób staje się częścią mnie.”

– komentuje Emily Wolfe

Oto, co jeszcze ma do powiedzenia na temat swojej sygnowanej gitary:

Posłuchajcie jak brzmi Epiphone Emily Wolfe Sheraton Stealth podczas wykonania utworu “No Man” na scenie Gibson Showroom w Austin, w stanie Teksas:

Więcej szczegółów
Producent: https://www.epiphone.com
Dystrybutor: https://www.lauda-audio.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here