Pamiętacie głośną serię Fender Offset Line? Dziś mamy okazję poznać tańszy odpowiednik spod znaku Squier. Zobaczmy zatem jak bardzo różni się Offset Line od swojego dużo droższego pierwowzoru.

Idąc w ślad za swoją “firmą matką”, Squier raczy nas nazwaną tak samo serią Offset, której ceny oscylują pomiędzy 700, a 1800 PLN. Na jakie zatem różnice możemy się natknąć porównując obie serie Offset?
Pierwszą i pewnie najistotniejszą, okażą się materiały z jakich wyprodukowano instrumenty w dwóch siostrzanych firmach. Fender stworzył gitary, które charakteryzuje bezkompromisowość w wyborze tak materiałów jak i samego wykonania. Osprzęt, selekcjonowane drewno i elektronika to najwyższa półka. Squier, to dostępne dla każdego instrumenty, których koszt produkcji obniżono do minimum tak, byśmy wszyscy mieli dostęp do dobrze wykonanych instrumentów.

Pięć modeli Squier Offset Line

1Squier Deluxe Jazzmaster ST

Przetworniki Jazzmaster z pojedynczą cewką, klonowy gryf i to malowanie… Candy Apple Red i złota płyta maskująca z anodyzowanego aluminium. Wygląda świetnie, brzmi soczyście i kosztuje niewiele!

2Squier Deluxe Jazzmaster with Tremolo

Niemalże dokładna kopie poprzednika w wersji z mostem Tremolo.

3Squier Vintage Modified Baritone Jazzmaster

Baryton Jazz strojone od A do A, Duncan Designed JM101B i wykończenie Antigua Burst.
To jeden z najdroższych modeli w zestawieniu Squier, lecz nie ma co się oszukiwać. Gitara w zasadzie nie ustępuję swojemu fenderowskiemu pierwowzorowi.

4Squier Bullet Mustang HH

Bliźniaczo podobny do swojego brata z lat 60′ Mustang, dostępny jest w dwóch kolorach – czarnym i Imperial Blue. Nowoczesny kształt litery C, klonowy gryf z palisandrową podstrunnicą i wspomnienie ukochanej gitary Kurta Cobain’a. To atuty, które ciężko odebrać instrumentowi spod znaku Squier.

5Squier Affinity Series Jazzmaster HH

Ostatni w zestawieniu instrument, to Jazzmaster z klonowym gryfem i palisandrową podstrunnicą. Proponowana w kolorze Arctic White lub Black, to gitara niedroga, nawiązująca do klasycznych modeli. Dobre wykonanie, ciepłe brzmienie i niewygórowana cena to główne atuty tak modelu Jazzmaster jak i całej serii Offset.

Jeśli podoba wam się nowa propozycja Squiera, to odwiedźcie stronę producenta i poznajcie dogłębnie każdy z proponowanych modeli.
www.squierguitars.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here