Shin Suzuki i MXR tworzą efekt Raijin Drive

0

Shin Suzuki jest najbardziej znanym projektantem wzmacniaczy i pedałów w Japonii, znanym przez tzw. tonechaserów na całym świecie ze swojej zdolności wiernego odtwarzania najbardziej nieuchwytnych dźwięków w historii muzyki. Efektem współpracy projektanta z Jim Dunlop MXR stała się kostka o nazwie Raijin Drive.

W 2016 roku Shin współpracował z MXR Custom Shop przy tworzeniu Shin-Juku Drive, efektu powszechnie chwalonego za sposób, w jaki uchwycił on surową złożoność dźwięków jednego z legendarnych wzmacniaczy.
Gdy kolejny raz obie marki, Shin’s Music i MXR zdecydowały się na współpracę, efektem ich projektu stał się Raijin Drive, stompbox, który odkrywa na nowo dwie ikony japońskich brzmień – overdrive i distortion.

Raijin Drive to efekt wyposażony w trzy potencjometry: Level, Tone i Drive, oraz “magiczny” przełącznik Dist/Od. To właśnie dzięki temu ostatniemu, efekt przybiera zupełnie inną postać tonalną.

Jego brzmienie wyraźnie nawiązuje do japońskich stylizacji gitarowych z wyraźnym charczącym distortionem i mocnym lecz eleganckim overdrivem.
Koniecznie posłuchajcie  Jim Dunlop MXR Raijin Drive, bo jest to efekt nie tylko wyrazisty ale i unikatowy pod względem brzmienia.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.jimdunlop.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here