Dean Guitars i dwa modele Z Select

0

Nie wiem jak to się dzieje, ale gdy pojawiają się nowości bądź ich zapowiedzi firmy Dean Guitars, jakoś dziwnie cieplej robi się na duszy. Nie inaczej jest i tym razem! Dwa modele serii Z Select – QUILT TOP TRANS BRAZILIA z mostem Tune-O-Matic i prześliczna FLOYD QUILT TOP OCEAN BURST z mostem Floyd Rose 1000.

Gitary serii Z Select, to instrumenty, które potrafią zapaść w pamięć. I mam tu na myśli przede wszystkim ich agresywną urodę i kształt.
Amerykański producent, firma Dean Guitars postarał się i tym razem, tworząc dwa, na pierwszy rzut oka, tożsame modele – Z Select Quilt Top Trans Brazilia oraz Z Select Floyd Quilt Top Ocean Burst.

Oba instrumenty są konstrukcjami Set Thru Neck z mahoniowym body, klonowym topem, mahoniowym gryfem z hebanową podstrunnicą na której znajdują się 22 progi Jumbo i elektroniką Seymour Duncan TB-5 Custom Zebra w pozycji mostka i Seymour Duncan APH-1 Custom Zebra w pozycji gryfu potrafiące wygenerować całkiem sporo dźwiękowego zamieszania – posłuchajcie sami!

Oba instrumenty odróżniają natomiast dwie cechy. Jedną z nich jest wykończenie, a drugą zastosowany most.
I tak, w modelu Z Select Quilt Top Trans Brazilia producent wykorzystał klasyczny mostek Tune-O-Matic, a w Z Select Floyd Quilt Top Ocean Burst, jak można się domyślić, most Floyd Rose 1000. Jeśli chodzi zaś o hardware, producent zdecydował się na sprawdzone klucze Grover w kolorze czarnym z nakrętkami w kolorze Speed Black (ja nie widzę większej różnicy, ale ok…)

Więcej szczegółów
Producent: https://www.deanguitars.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here