Gitara E-II RZK-I BURNT. To kolejna najnowsza propozycja od ESP

0

Ostatnią na dziś propozycją ESP jest kolejna sygnatura Richarda Z. Kruspe. Tym razem jednak mowa o E-II RZK-I BURNT. Agresywnym i pięknym przedstawicielu najnowszej serii ESP BURNT.

Podobnie jak poprzednio opisywany model E-II RZK-II BURNT, gitara również produkowana jest w Japonii, co znacząco obniża jej cenę względem pierwowzoru. Zatem instrument będzie na pewno dużo bardziej dostępny dla tzw. zwykłego śmiertelnika.

Intensywny i bardzo agresywny wygląd E-II RZK-I BURNT odzwierciedla jego projektant i współtwórca zespołu Rammstein, reprezentujący nurt w muzyce zwany “Neue Deutsche Härte”. Mowa oczywiście o Richardzie Z. Kruspe.
Gitara charakteryzuje się niezwykle zróżnicowanym wykończeniem, z mocno zaznaczonymi wypaleniami i zagłębieniami w części body. Wyjątkowy, niesymetryczny kształt instrumentu zapewnia doskonałą równowagę dodając do całości niebagatelnego charakteru.
Body instrumentu wykonano z olchy, łącząc je z klonowym gryfem i palisandrową podstrunnicą metodą neck-thru-body. Na gryf nabitych zostało 24 progi extra-jumbo. Skala instrumentu nie uległa zmianie względem pierwowzoru i nadal wynosi 25,5″.
Zastosowanie kluczy Gotoh gwarantuje świetne trzymanie strun wraz z blokadą Schaller.
Mostkiem gitary jest oryginalny Floyd Rose Original Tremolo, a za napędzanie tego agresywnego potwora odpowiadają EMG 81 Active Pickups w kolorze żywej czerwieni.

Czegóż chcieć więcej? Agresywniej chyba się nie da. A parametry techniczne instrumentu wyraźnie sugerują z kim i czym mamy do czynienia.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.espguitars.com oraz już wkrótce na stronie polskiego dystrybutora www.sound-service.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here