PRS SE Santana Singlecut Trem w pięknym wykończeniu Egyptian Gold

0

Model PRS SE Santana Singlecut Trem został pokazany światu w ubiegłym roku podczas targów NAMM Show dziś producent raczy nas bardzo ciekawym materiałem video, w którym prezentuje jego specyfikację i możliwości brzmieniowe.

Carlos Santana gra na PRS-ach w zasadzie od początku istnienia firma, a nawet jeszcze wcześniej. Świetne relacje z założycielem marki, Paulem Reeds Smithem owocowały instrumentami, które Santana chwalił sobie szczególnie. Nic zatem dziwnego, że artysta szybko doczekał się swoich wyjątkowych sygnatur gitarowych ze stajni PRS, a co najważniejsze dla wielu fanów zarówno artysty jak i marki PRS, także ze znacznie tańszej lini SE, czyli tej dostępnej dla szerszego grona gitarzystów.

Co wyróżnia najnowszą propozycję sygnatury PRS SE Santana Singlecut Trem?

Przede wszystkim gitara przyciąga swoim pięknym wykończeniem Egyptian Gold, które opiera się na unikalnym, złotym modelu wykonanym dla Santany w linii PRS Private Stock. Kolejna ciekawa sprawa to dwa przetworniki TCI “S” (Treble + Bass), pod których wrażeniem był Carlos Santana i zapragnął mieć takie w swojej nowej sygnaturze.

Zastanawiając się nad specjalnym modelem, w którym można było je wykorzystać, Carlos i Paul Reed Smith przejrzeli zbiór osobistych instrumentów Santany i zdecydowali się właśnie na złoty model Singlecut, który macie możliwość nie tylko teraz podziwiać w materiałach prasowych ale stać się jego właścicielem za kwotę ok 4.000 zł! Model jest już oczywiście w sprzedaży.

Gitara posiada mahoniowy korpus i gryf. Na palisandrowej podstrunniy umieszczono 24 progi oraz klasyczne markery w kształcie ptaków. Menzura instrumentu to 24,5 cala. Na pokładzie umieszczono odlewany mostek PRS tremolo oraz klucze PRS. Kontrolę nad pickupami typu humbucker TCI “S” zapewnia trzypozycyjny przełącznik oraz regulatory Volume i Tone.

“Gdy myślę o instrumentach PRS od razu do głowy przychodzi mi ich kompleksowość. Już od chwili wyjęcia gitary z futerału wygląda ona wspaniale, ale dla mnie najważniejsze jest brzmienie, rezonans, wibracje, które pozwalają mi odlecieć przy każdym dźwięku. SE Santana Singlecut Trem cechuje się skalą i uniwersalnością brzmienia gwarantującego, dzięki swojej mocy i czystości, znalezienie własnego głosu w muzyce. Jestem zaszczycony, że ta piękna gitara dołączyła do serii PRS SE, której pomogłem wystartować wiele lat temu. Rozpostrzyj skrzydła i znajdź swój głos dzięki temu wspaniałemu instrumentowi”

– mówi Carlos Santana

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl

Na koniec jeszcze jeden ciekawy materiał ze sporą próbką możliwości brzmieniowych i prezentacją:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj