Nowość! PRS 2020 Modern Eagle V Limited Edition

0

Poznajcie wyjątkowy i mocno limitowany model gitary elektrycznej od PRS Guitars. Experience PRS 2020 Modern Eagle V Limited Edition to egzemplarz, który będzie wyprodukowany tylko w ilości 200 egzemplarzy dla upamiętnienia tegorocznej, “wirtualnej edycji” wydarzenia „Experience PRS”.

Jedna gitara i 17 kombinacji ustawienia przetworników! Takie możliwości czekają na właścicieli tej limitowanej gitary ale to oczywiście nie wszystko… Historia modelu Modern Eagle zaczyna się w roku w 2004 roku. Stanowił on wówczas kwintesencję całego doświadczenia lutników firmy PRS w konstruowaniu gitar. Ta misja jest oczywiście kontynuowana, czego ostatnim przykładem jest właśnie piąta odsłona tego modelu, o której pisaliśmy w ubiegłym roku:

PRS Private Stock Modern Eagle V Limited, czyli piąta odsłona wyjątkowej gitary!

“Chociaż Experience PRS 2020” nie mogło się odbyć w tym roku, ważne jest dla nas, aby nadal wypuszczać i prezentować instrumenty, które zaplanowaliśmy dla społeczności gitarowej. Te gitary Modern Eagle są bardzo wyrafinowanymi instrumentami, zarówno elektronicznie, jak i mechanicznie. To bardzo muzyczne instrumenty.”

– komentuje Paul Reed Smith

Czym może pochwalić się tegoroczny PRS 2020 Modern Eagle V Limited Edition? Zapraszamy do obejrzenia poniższego video:

Jak wspominaliśmy wyżej, model Experience PRS 2020 Modern Eagle V będzie dostępny w ilości 200 sztuk u wybranej grupy Autoryzowanych Dealerów PRS, a zostanie wykonanych w dwóch wykończeniach: Charcoal i River Blue.

wykończenie: River Blue

Limitowana edycja Modern Eagle V to innowacyjny instrument, który oferuje wysoce muzyczne brzmienia zarówno do pracy w studiu jak i gry na żywo. Wykorzystując konfigurację przystawki hum/single/hum (pięć cewek) i wprowadzając nowy i unikalny system przełączania, Modern Eagle V zapewnia graczom szeroką paletę brzmień w jednym instrumencie. Na układ elektroniczny składają się regulatory Volume i Tone oraz 5-pozycyjny przełącznik o klasycznym układzie pozycji (1 – mostek, 2 – mostek + środek, 3 – środek, 4 – środek + gryf, 5 – gryf).

Mało? Proszę bardzo! Do tego dwa sparowane mini-przełączniki, umieszczone między pokrętłem Tone a przełącznikiem przetworników, odpowiadające za rozłączanie cewek w obydwu humbuckerach, nadając im brzmienie przystawek typu single-coil „dostrojone przez TCI”. Idąc dalej mamy opcję push/pull w gałce Tone, która aktywuje równoczesną pracę obydwu humbuckerów, co daje użytkownikowi m.in. możliwość gry z wykorzystaniem wszystkich trzech przetworników równocześnie. Wisienką na torcie i ostatnim elementem układanki, zwiększającym paletę podstawowych 17 typów brzmień jest trzeci mini-przełącznik, który pozwala na wybór wartości rezystencji potencjometru głośności między 500k a 250k. Wybór rezystencji 250k dla humbuckerów, zamiast tradycyjnie stosowanej 500k, nieco ociepla ich brzmienie, a przy tym daje kolejne możliwości wyboru.

Jeśli chodzi o materiał, z którego została wykonana to mamy tu do czynienia z wieloma świetnymi gatunkami drewna. Korpus gitary wykonano z mahoniu, natomiast top to najwyżej klasy klon tzw. “Maple 10 Top”. Do budowy gryfu użyto mahoniu, a do podstrunnicy użyto palisandru Honduras. Menzura 25″ posiada 22 progi oraz klasyczne ptasie markery z abalonu, a na główce specjalne oznaczenie “EXP PRS 2020”. Na osprzęt składa się opatentowany mostek PRS Tremolo oraz klucze Phase III Faux-Bone Buttons.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj