PRS Guitars – nowe elektryki na 2019 rok

0

Po ostatnich doniesieniach odnośnie gitar akustycznych, PRS Guitars dorzuca garść informacji o nowych elektrykach. Zapowiadane gitary to CE 24 Semi-Hollow, SE Custom 24, oraz najbardziej wyczekiwany model z sygnaturą samego założyciela firmy – Paul’s Guitar.

Nowości PRS Guitars świetnie wpisują się w kalendarz nadchodzących wydarzeń. Wszystko wskazuje na to, że premiery nowych gitar odbędą się dokładnie na międzynarodowych targach muzycznych Namm Show 2019.
Ok, zacznijmy więc od gitary z serii SE.

SE Custom 24 Ziricote/Zebrawood

Z zapowiedzi wynika, że instrument nadal mieścił się będzie w przedziale cenowym zarezerwowanym dla serii SE. Dopisek Custom ma jednak zwracać uwagę na fakt, iż gitara prezentowała się będzie niczym prawdziwy customowy model. W przyszłym roku do palety oklein, producent doda Ziricote i Zebrawood. Zatem co jak co, ale będzie na czym powiesić oko.

PRS CE 24 Semi-Hollow

Zdecydowanie droższym modelem będzie zapowiadana gitara PRS CE 24 Semi-Hollow.
Zaprezentowana po raz pierwszy już w roku 1988, jest jednym z najlepiej ocenianych w gamie produktów PRS. Jej głównymi zaletami są wszechstronność w wyborze gatunków muzycznych, oraz oczywiście niesamowite wręcz parametry brzmieniowe. Nie można zapomnieć również o “urodzie” instrumentu.
Wyjątkowość CE 24 Semi-Hollow, to wkręcany gryf (Bolt-On), przez co brzmienie w naturalny sposób staje się jaśniejsze aniżeli w gitarach z wklejanym gryfem.
Do specyfikacji można również dodać przetworniki PRS 85/15 oraz oryginalny, opatentowany most PRS Tremolo.

PRS Paul’s Guitar

Ostatnim i chyba najbardziej wyczekiwanym modelem będzie gitara skonfigurowana przez samego założyciela firmy PRS Guitars.
Paul Reed Smith, tak jak każdy gitarzysta ma swoje preferencje. Zgodnie z tym założeniem stworzył również instrument sygnowany swoim nazwiskiem.
Gitara posiadać będzie mahoniowe body z klonowym topem. Podstrunnicę z drzewa różanego pochodzącego z Hondurasu (palisander).
Ciekawostką i niewątpliwym smaczkiem gitary są ptaki na gryfie. Tym razem jednak wyglądają trochę inaczej, gdyż wykonane są metodą “Brushstroke”.
Gitara posiad również wykończenie nitrocelulozowe, oraz elektronikę TCI (Tuned Capacitance and Inductance).

Więcej szczegółów:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here