PRS Guitars i zapowiedź nowych akustyków serii SE na rok 2019

322

Po sukcesie tegorocznych gitar akustycznych PRS serii SE, przyszedł czas na poznanie nowych, które będziemy mogli podziwiać w roku 2019. Dziś pokażemy Wam jakie zmiany planuje dla nas PRS Guitars w serii SE Acoustics.

PRS Guitars zapowiada modele SE A55E i T55E, które nadal raczyły nas będą estetyką znaną z serii Private Stock z klonowymi bokami i tyłem, oraz świerkową płytą wierzchnią. Jednak teraz oferowane będą w dwóch kolorach: klasycznym Black Gold Burst lub efektownym Abaco Green.
Tak jak poprzedniczki, gitary zbudowane będą z ożebrowaniem tradycyjnym “X”, połączonym z opracowanym przez PRS ożebrowaniem PRS Hybrid.

Więcej o nim pisaliśmy w naszych testach tegorocznych modeli: PRS SE A50E Angelus, a także PRS SE T50E Tonare.

Kolejne nowe modele to SE A60E i T60E, które oferują również imponującą urodę wraz z tyłem i bokami wykonanymi z pięknego egzotycznego drewna ziricote.
Jednak to co porywa najbardziej, to pełne lecz subtelne brzmienie. Oczywiście wiemy to tylko z prezentacji, jednak da się wychwycić wyjątkowość instrumentów nawet jeśli jest to tylko prezentacja wideo.

Ostatnią, nazwijmy ją “mini-nowością” jest uzupełnienie modeli SE A50E i T40E.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich fanów, firma PRS Guitars wprowadza do nich nowe wykończenie Burst, czyli najbardziej klasyczne z klasycznych jakie zna historia współczesnych gitar akustycznych.

Nie znamy niestety jeszcze cen zapowiadanych instrumentów, jednak z pierwszych informacji jakie można znaleźć w sieci, wszystko wskazuje na to, iż prezentowane gitary nadal dostępne będą szerszemu gronu użytkowników. Zatem wszystko wskazuje na to, że gitary wyglądające na Private Stock, kosztować będą zdecydowanie mniej. Cóż, trzeba czekać…

Więcej szczegółów:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.pl