Procesor efektów Tech 21 Fly Rig PL1 – Paul Landers signature

0

Dziś czas przedstawić jedną z nowości firmy Tech 21. Będzie to kolejny procesor z serii Fly Rig. Owoc współpracy gitarzysty zespołu Rammstein – Paula Landersa, z amerykańskim producentem efektów gitarowych.

Tech 21 Fly Rig PL1 – Paul Landers signature reprezentuje kolejny z efektów grupy produktów SansAmp serii Fly Rig. Efekt upakowano w niewielkich rozmiarów metalowej podłużnej skrzynce. Z pozoru (na zdjęciach) seria Fly Rig wydaje się prezentować efekty monstrualnych rozmiarów. Nie dajcie się jednak zwieść. Efekty te nie są ani ciężkie, ani duże.

Fly Rig Paul Landers PL1 do dyspozycji oddaje nam dwukanałową sekcję SansAmp. I tak, kanał Feuer (niem. ogień) to 3-pasmowy korektor z możliwością modyfikowania środkiem (Mid Shift) i szeroką regulacją przesteru. Drugim kanałem jest Wasser (niem. woda) z dwupasmowym korektorem i kompresorem. Każdy z kanałów aktywować można za pomocą przełączników nożnych, i co ważne, posiadają one niezależną korekcję głośności. W sekcji SansAmp dostępna jest również funkcja BITE.

Sekcja Boost również posiada niezależny włącznik wraz z regulacją podbicia/obcięcia sygnału w zakresie +6/-10 dB. W sekcji znajdziecie chromatyczny tuner z wyświetlaczem.
W ostatniej sekcji, zwanej DLA, znajdują się efekty Delay, Vibrato i Ambiance.

W specyfikacji technicznej przeczytacie, że procesor sygnowany przez Paula Landersa wyposażony jest w wejście gitarowe 1 MOhm, gniazdo wyjściowe typu XLR oraz wyjście typu jack 1/4” z możliwością przełączenia go w tryb słuchawkowy. Do dyspozycji mamy też gniazdo dla zewnętrznego zasilacza.

Jeśli chodzi zaś o brzmienie, to producent przytacza tutaj słowa Paula Landersa, który twierdzi, że efekt jest dokładnie wszystkim tym, czego on sam potrzebuje. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko wierzyć gitarzyście i producentowi na słowo 🙂

Więcej szczegółów:
Producent: www.tech21nyc.com
Dystrybutor: www.sound-service.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here