Poznajcie nowy efekt Fender MTG Tube Tremolo

0

W stajni Fendera mamy kolejny efekt zapowiedziany podczas NAMM Show 2020. Poznajcie lampowy MTG Tube Tremolo!

Jest to już trzeci efekt w serii MTG. Wcześniej mieliśmy okazję poznać MTG Tube Distortion Pedal oraz MTG:LA Tube Distortion.

Fender to oczywiście legenda wśród producentów sprzętu gitarowego. Chyba nie ma muzyka na świecie, który nie słyszałby o tej marce. Charakterystyczne kształty i rozwiązania marki towarzyszą całej historii muzyki rozrywkowej i są wręcz symbolami niektórych historii.

Nowy MTG Tube Tremolo zachowuje oczywiście design całej gamy stompboxów producenta i opiera się na technologii wzmacniacza lampowego Fendera.

Jak zapewnia producent nowy efekt MTG Tube Tremolo przenosi hipnotyczny dźwięk zwykle spotykany w starych wzmacniaczach i wygodnie umieszcza go w stompboxie opartym na oryginalnej amerykańskiej lampie przedwzmacniacza NOS 6205. Pedał ma kontrolę poziomu, intensywności i prędkości, trzy kształty fali oscylatora oraz dedykowany przełącznik nożny tempa, który umożliwia dostęp do różnych podziałów nut.

Zaprojektowany przez wewnętrzny zespół ekspertów Fendera, MTG Tube Tremolo to całkowicie oryginalny obwód Fendera. Obudowa wykonana jest z lekkiego, wytrzymałego anodowanego aluminium, a LEDowe diody, podobnie jak we wzmacniaczu, nadają wyjątkowego wyglądu. Można je oczywiście wyłączyć za pomocą przełącznika z przodu efektu.

MTG Tube Tremolo zasilany jest wyłącznie zewnętrznie za pomocą zasilacza 9V DC, a wewnętrzny zasilacz impulsowy przekształca 9 V napięcia wejściowego na 55 V i to wyższe napięcie przenosi na płytkę lampy próżniowej, dokładnie tak jak we wzmacniaczu.

Główne cechy Fender MTG Tube Tremolo:

  • Efekt z naszej linii MTG, zaprojektowany we współpracy z Bruce Egnater
  • Trzy przełączalne kształty fal, które następnie można kontrolować za pomocą regulatora WAVE
  • Sinus, Triangle, Square – różne kształty impulsów. Dostępnych jest wiele klasycznych i interesujących dźwięków
  • Micro Tube NOS 6205 dodaje analogowe ciepło i ładnie zniekształca ton
  • Przy wyłączonej regulacji INTENSITY możesz używać Level jako wzmocnienia lampowego 10 dB
  • Sugerowana cena to ok. 829 zł

Więcej szczegółów
Producent: https://shop.fender.com/en-PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj