Nowe efekty gitarowe BOSS 200 Series!

0

Kilka dni temu zapowiadaliśmy wprowadzenie przez firmę BOSS nowych i bardzo ciekawych efektów gitarowych serii 200. Dziś mamy dla Was garść szczegółów na ich temat.

W nowej serii znalazły się – póki co 😉 – 4 efekty oznaczone odpowiednio symbolami: DD-200 (Digital Delay), EQ-200 (Graphic Equalizer), MD-200 (Modulation)i OD-200 (Overdrive). Ich nazwy wskazują oczywiście przeznaczenie tak więc zaczynamy!

BOSS OD-200 Hybrid Drive

OD-200 Hybrid Drive ma być zupełnie nowym podejściem do efektów typu overdrive i distortion. Oferować będzie m.in. 12 unikalnych trybów pracy, hybrydowy układ analogowo-cyfrowy, trójpasmowy korektor, zaawansowaną bramkę szumów oraz Pre/Post Boost dla dokładnego kształtowania gainu.

Więcej szczegółów: https://www.boss.info/pl/products/od-200

BOSS MD-200 Modulation

MD-200 Modulation to nowy modulator, który wyposażono w algorytmy z flagowego MD-500. Na pokładzie 12 trybów regulowanych gałkami Rate, Depth i Level oraz dostęp do kolejnych parametrów dostosowanych do każdego rodzaju trybu. Zakresy można regulować podczas gry za pomocą przełącznika nożnego, a podziały rytmiczne można łatwo ustawiać i przeglądać za pomocą dedykowanych kontrolek panelu. Dzięki funkcji Insert można dopasować pedały napędu i inne efekty do wyboru Pre/Post czyli przed/po modyfikacji.

Więcej szczegółów: https://www.boss.info/pl/products/md-200

BOSS EQ-200 Graphic Equalizer

Graficzny equalizer to bardzo popularne urządzenie, które wielu producentów docenia i odkrywa na nowo w tym również BOSS. EQ-200 Graphic Equalizer ma być najbardziej elastycznym, kompaktowym equalizerem gitarowym i basowym, jaki kiedykolwiek udało się stworzyć. Wyposażono go w dwa kanały, każdy z regulacją 10 pasm korekcji, które mogą pracować stereo, równolegle lub szeregowo, a nawet współpracować z zewnętrznymi efektami dla dalszego kształtowania brzmienia. Wyświetlacz graficzny pokazuje typ krzywej korekcji. Urządzenie posiada również dalsze trzy typy zakresu częstotliwości 30 Hz do 12.8 kHz, 32.1 Hz do 16 kHz i 28 Hz do 14 kHz, które pozwalają dopasować je do różnych instrumentów.

Więcej szczegółów: https://www.boss.info/pl/products/eq-200

BOSS DD-200 Digital Delay

DD-200 Digital Delay posiada brzmienie i możliwości flagowego DD-500 i oferuje je w postaci mniejszego, poręcznego efektu. Ma na pokładzie 12 trybów zapewniających szeroki wybór typów opóźnień od nowoczesnych delayów cyfrowych do klasycznego analogowego, a także retro brzmień typowych dla Roland RE-201 Space Echo i Binson Echorec 2. Wbudowany looper zapewnia czas nagrywania wynoszący 60 sekund.

Więcej szczegółów: https://www.boss.info/pl/products/dd-200

Dwa ostatnie efekty doczekały się także już pierwszej oficjalnej prezentacji możliwości brzmieniowych, które prezentujemy poniżej, a więcej szczegółów mamy poznać już we wrześniu, więc się szykujcie! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here