Piękna i niedroga, czyli nowa gitara Epiphone Ltd. Ed. Wildkat KOA

0

Trzeba przyznać, że Epiphone i tym razem się postarał. Producent kładzie coraz większy nacisk na wykonanie i zbliżenie się jak najbardziej do oryginalnych brzmień firmy matki. Tylko ta cena…

Pierwsze co rzuca się w oczy to wykonanie Epiphone Ltd. Ed. Wildkat KOA. Gitara ewidentnie należy do jednych z najładniejszych w palecie firmy. Piękny hardware, drewno i kształt sprawiają wrażenie instrumentu z najwyższej półki cenowej.

Instrument jest jednym z najnowszych produktów pokazanych przez Epiphone. Charakteryzuje się nie tylko niebagatelną urodą, ale i użytymi do produkcji materiałami i specyfikacją techniczną.
Epiphone Ltd. Ed. Wildkat KOA zbudowano na bazie mahoniowego body z pickupami Epiphone P-90 Dogear Classic, mostem Bigsby® B70 Vibrato i kluczami Grover® Rotomatic™.

Mahoniowy gryf został utrzymany w profilu D – “1960’s” SlimTaper™ z nabitymi nań 22 progami Medium-Jumbo. Skala instrumentu wynosi 24.75″, a do sterowania zasobami energii służą trzy potencjometry Master Volume, Volume oraz Tone.

Wszystko pięknie się prezentuje, a seria Wildkat ma swoich długoletnich fanów. Tylko ta cena – niespełna 2000 PLN. Niby fajnie, że jest tanio, ale czy nie za tanio? Nie pomogą tu pięknie wycięte otwory “f”, kilogramy lakieru i błyskotek, dopóki Epiphone nie udowodni swoim przeciwnikom, że jest tyle samo watr(a) co inne markiz tzw. wysokiej półki.
Będąc nie tylko fanem marki, ale i właścicielem kilku modeli Epiphone, śmiem twierdzić, że tak sam model Epiphone Ltd. Ed. Wildkat KOA jak i inne modele, mogłyby aspirować do miana instrumentów z wyższych półek aniżeli są teraz. No ale cóż, ich wybór i ich polityka.
Epiphone Ltd. Ed. Wildkat KOA to zapewne instrument piękny, świetnie wykonany – jak cała kolekcja Wildkat. Czekamy zatem na pierwsze filmy prezentujące gitarę w akcji.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.epiphone.com oraz już wkrótce na stronie polskiego dystrybutora www.lauda-audio.pl

Poniżej film z serii Wildkat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here