Paul Reed Smith w rozmowie z legendarnym gitarzystą Johnem McLaughlinem! [VIDEO]

214
John-McLaughlin-Paul-Reed-Smith-interview

Paul Reed Smith spotkał się niedawno się z legendarnym gitarzystą Johnem McLaughlinem przed jego koncertem z okazji 50-lecia legendarnej grupy Shakti. Jesteści ciekawi czego dotyczyła rozmowa? Zapraszamy do oglądania!

John McLaughlin to brytyjski gitarzysta jazzowy i kompozytor, uważany za jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych muzyków w historii jazzu fusion. Urodził się 4 stycznia 1942 roku w Doncaster, w Anglii. Jego muzyka jest znana ze szczególnego połączenia jazzu, rocka i elementów muzyki indyjskiej. Jego fascynacja muzyką indyjską właśnie doprowadziła do współpracy z indyjskimi muzykami, takimi jak Zakir Hussain i L. Shankar. W efekcie powstały projekty, takie jak Shakti, które połączyły jazz fusion z tradycyjną muzyką indyjską.

CZYTAJ TAKŻE:

PRS Private Stock John McLaughlin Limited Edition – czarna perła wśród gitar

Przed jednym z koncertów z okazji 50-lecia grupy Shakti doszło do ciekawego spotkania Johna z Paulem Reed Smithem, czyli założycielem marki PRS Guitars. Zapraszamy zatem na fascynującą rozmowę o modelu PRS Private Stock John McLaughlin Limited Edition, o tym, jak John i Paul spotkali się po raz pierwszy, o osobistym związku Johna z muzyką i jego instrumentami oraz o tym, dlaczego “rozdał” tak wiele swoich gitar.

Więcej szczegółów
Producent: https://prsguitars.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl