Ortega Guitars prezentuje nową odsłonę gitary Thomas Zwijsen Signature TZSM/2

0

Po niewątpliwym sukcesie pierwszego modelu Ortega Guitars Thomas Zwijsen Signature z roku 2017 producent prezentuje nową odsłonę instrumentu. Jakie zmiany się dokonały i czym zachęca do kupna nowy model? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w poniższym tekście!

Na organizowanym corocznie przez sieć dystrybucyjną Meinl Distribusion spotkaniu o nazwie Meinl News Day, firma Ortega Guitars zaprezentowała najnowszą odsłonę niebywale wyspecjalizowanego instrumentu sygnowanego nazwiskiem belgijskiego gitarzysty Thomasa Zwijsena. Oczywiście podczas spotkania pokazano również inne produkty dystrybuowane przez Meinl Distribution, czyli gitary Ibanez, ukulele czy chociażby struny, a jeden z artystów związanych z Ortega Guitars Mariusz Goli, wykorzystał okazję i wypróbował nowy model gitary sygnowany przez Thomasa Zwijsena.

Na pierwszy ogień zmianom uległy materiały wykorzystane do budowy instrumentu. Inaczej niż w pierwszym modelu, TZSM/2 zbudowano z kanadyjskiego świerku (top) oraz – uwaga – z klonu, który znalazł się na bokach i plecach instrumentu. Ma to niewątpliwie niebagatelny wpływ na brzmienie, które w nowej odsłonie powinno być jeszcze klarowniejsze i jeszcze bardziej błyszczące.
Kolejną zmianą jest również gryf. Choć on sam został również wykonany z mahoniu, podobnie jak w modelu z 2017 roku, to jednak znalazła się na nim klonowa podstrunnica, co nie ukrywajmy, jest dość rzadko spotykanym zabiegiem wśród producentów gitar klasycznych.
Na koniec oczywiście elektronika, mostek i klucze.

Co do elektroniki, to mamy tu również do czynienia ze sprawdzoną konstrukcją FISHMAN Clasica Blend System z XLR/Jack na wyjściu z przetwornikiem piezo.
Most w nowym modelu wykonano natomiast z Pao Ferro, a wykorzystane klucze to osławione Ortega Gold Plated.

O estetyce nie zamierzam wiele pisać, gdyż ten instrument zrobi najprawdopodobniej wrażenie na ogromnej większości gitarzystów. Klonowe wykończenie bindungu i kolor, który nadaje to wyjątkowe drewno, to coś czego nie można nie zauważyć.

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here