Bitwig Studio 5 z szeregiem nowych funkcji

0

Stało się: Bitwig Studio 5 jest już dostępny do beta testów. Kolejna odsłona DAWa wprowadza wiele innowacji, od modułów po bardziej usprawnione przeglądanie.

Bitwig Studio dał się poznać jako DAW o doskonałej integracji sprzętowej i świetnej wydajności w graniu na żywo. Na każdym kanale można w nim również tworzyć konfigurowalne łańcuchy modulacji między instrumentami i wtyczkami efektów. Co nowego znajdziemy w Bitwig Studio 5?

Przede wszystkim 5 nowych MSEG. Te wielosegmentowe generatory envelope są podobne do tych stosowanych w instrumentach Spectrasonics i pozwalają na tworzenie niestandardowych „kopert” oraz unikalnych wzorów pętli do modulacji i automatyzacji.

5 MSEG obejmuje:

  • Segmenty: narzędzie może być używane jako moduł Grid/Polymer lub do sterowania dowolnym parametrem jako modulator
  • Krzywe: modulator LFO i moduł Grid z synchronizacją rytmu i groove’u
  • Scrawl: oscylator antyaliasingowy do modułu Grid i Polymer
  • Slopes: sekwencer wzorów dla modułu Grid z funkcjami fazy stereo
  • Transfer: narzędzie do kształtowania fal, do pracy z przychodzącym dźwiękiem i innymi sygnałami w module Grid

Bitwig Studio 5

Możesz teraz zapisać swoje kształty MSEG jako pliki BWCURVE i przywołać je, kiedy tylko potrzebujesz. Ponadto miejsca docelowe modulacji zostały rozszerzone o elementy sterujące na mikserze.

Każdy z ponad 40 modulatorów może teraz wchodzić w interakcje z elementami sterującymi miksera, w tym z funkcjami panning oraz send. MSEG są również wyposażone w edytory wyskakujące z przesuwanymi okienkami dla bardziej efektywnego edytowania. Co więcej, modulatory takie jak Steps, Keytrack+ i sekwencery danych modułu Grid również wyposażone są w okna edycji dla usprawnienia pracy. Innym przydatnym dodatkiem jest detektor początku dźwięku, który analizuje każdy dźwięk dodany do twoich projektów w celu zwiększenia wydajności i dokładności. Tych kilka nowych funkcji sprawia, że Bitwig Studio wydaje się być bardziej imponujące niż kiedykolwiek.

Wszyscy obecni użytkownicy Bitwig Studio z aktywną aktualizacją mogą teraz przetestować Bitwig Studio 5 Beta. Dostęp do instalatorów można uzyskać za pośrednictwem swojego profilu użytkownika. Oficjalne wydanie Studio 5 nastąpi w drugim kwartale tego roku.

Więcej szczegółów: https://www.bitwig.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj