Nowość: lampowe efekty gitarowe Blackstar Dept 10

0
Blackstar Dept 10 Series
Blackstar Dept 10 Series

Specjalizująca się w nagłośnieniu gitarowym brytyjska firma Blackstar wypuściła nową serię efektów gitarowych Dept 10, obejmującą jak na razie 3 modele: Dual Drive, Dual Distortion oraz Boost.

Wszystkie efekty wchodzące w skład serii Dept 10 pracują w oparciu o lampę elektronową typu ECC83, której napięcie wzmacniane jest wewnętrznie do 200 V celem jej lepszego nasycenia, a co za tym idzie uzyskania pełniejszego, bardziej dynamicznego i bogatszego w harmoniczne brzmienia, charakterystycznego dla lampowych wzmacniaczy gitarowych.

Blackstar Dept 10 Dual Drive
Blackstar Dept 10 Dual Drive

Blackstar Dept 10 Dual Drive to podwójny efekt overdrive o wspólnej korekcji barwy, lecz osobnych poziomach wzmocnienia i głośności wyjściowej dla każdego z kanałów, z możliwością wyboru brzmienia clean lub crunch dla kanału 1 oraz crunch lub overdrive dla kanału 2.

Model Blackstar Dept 10 Dual Distortion na podobnej zasadzie oferuje brzmienia clean i crunch na kanale 1 oraz dwie mocniej przesterowane odmiany overdrive na kanale 2. 

Blackstar Dept 10 Dual Distortion
Blackstar Dept 10 Dual Distortion

Oba „podwójne“ efekty Dept 10 mają także autorski układ ISF znany z wzmacniaczy Blackstar, a pozwalający na płynną zmianę charakteru brzmienia z „amerykańskiego“ na „brytyjski“. Oba wyposażono również w pętlę efektów, wbudowaną symulację kolumny głośnikowej wraz z wyjściem DI (jack 1/4“ TRS oraz XLR), a także – uwaga, uwaga – port USB pozwalający nie tylko na pełną edycję i zapisywanie w pamięci efektów 3 różnych brzmień kolumn, ale także na bezpośrednie nagrywanie wysokiej jakości dźwięku wprost do komputera bez dodatkowego interfejsu audio!

Blackstar Dept 10 Boost
Blackstar Dept 10 Boost

Trzeci, mniejszy model Dept 10 Boost, to już bardziej tradycyjny, w pełni analogowy układ z regulacją podbicia sygnału oraz barwy niskich i wysokich częstotliwości, przydatny w połączeniu z dowolnym wzmacniaczem gitarowym, aby wycisnąć z niego maksimum możliwości.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.blackstaramps.com
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj