Nowe modele PRS Guitars w serii SE na rok 2020!

0

Rok 2019 dobiega pomału końca, co już skutkuje szybką reakcją jednego z największych producentów gitar na świecie. PRS Guitars publikuje właśnie informację o 6 nowych modelach z serii SE na rok 2020!

W związku z 35 rocznicą marki PRS, producent szykuje coś wyjątkowego na rok 2020. Póki co firma informuje gitarowy świat o 6 modelach z serii SE, będącej najpopularniejszą linią produktów ze względu na cenę. Produkowane w Indonezji gitary bardzo wyraźnie wskazują kierunek w jakim firma PRS będzie podążała w nadchodzącym roku. Wiemy zatem, że będzie pięknie i luksusowo 🙂

“To wyjątkowy okres dla serii SE – proponujemy gitarzystom nie tylko nowe, inspirujące instrumenty, ale przywracamy również starsze, popularne modele z katalogu PRS Guitars. Seria SE nadal rozwijana jest w każdym kierunku, dlatego pragniemy pomóc gitarzystom w odnalezieniu takiego instrumentu, który umożliwi im dzielenie się muzyką z innymi”

powiedział dyrektor operacyjny firmy, Jack Higginbotham.

Wśród nowych modeli SE, producent powraca do znakomitych konstrukcji hollowbody, które pojawią się pierwszy raz w tej linii produktów. Ponadto wykorzystane będą najróżniejsze materiały, w tym drewno egzotyczne ze wspaniałymi właściwościami akustycznymi.

PRS Guitars SE Hollowbody II

SE Hollowbody II to instrument z klonowym body pokryty fornirem z klonu płomienistego, oraz mahoniowymi bokami korpusu.
Z mahoniu wykonano również gryf, na którym znalazła się hebanowa podstrunnica z 22 progami i ptasimi znacznikami.
Producent wykorzystał w niej również regulowany most PRS Stoptail, dwa przetworniki PRS 85/15 S z regulacją głośności i tonu, oraz trójpozycyjnym przełącznikiem. Gitara dostępna jest w wykończeniach Charcoal Burst i Tri-Color Burst.

Tu gitara w wykończeniu Charcoal Burst

PRS Guitars SE Hollowbody Standard

Niemal bliźniaczo podobną, jest gitara SE Hollowbody Standard. Nowa wersja tego instrumentu ma całkowicie mahoniowy korpus i mahoniowy gryf z 33 progami na hebanowej podstrunnicy i inkrustacjami w formie ptaków. Tu również znalazł się regulowany mostek PRS Stoptail oraz przetworniki PRS 85/15 S z regulacją głośności i tonu, oraz trójpozycyjnym przełącznikiem. Gitara dostępna jest w wykończeniach Fire Red Burst i McCarty Tobacco Sunburst.

PRS Guitars SE Mira

Nowa SE Mira to w zasadzie całkowicie pełna mahoniowa konstrukcja, na gryfie której znalazła się palisandrowa podstrunnica i ponownie 22 progi. Nie zabrakło również znaczników w formie ptaków, przetworników PRS 85/15 S z regulacja głośności i tonu push-pull oraz z trójpozycyjnym przełącznikiem.
Tu również producent zdecydował się na wykorzystanie mostu PRS Stoptail.
Dostępne wykończenia to Black w/ Tortoise Pickguard oraz Frost Blue Metallic w/ Mint Pickguard.

PRS Guitars SE Starla Stoptail

Inspirowana stylem retro SE Starla Stoptail ma w całości mahoniowe korpus z szerokim mahoniowym gryfem i podstrunnicą z palisandru, na której znalazły się 22 progi z ptasimi inkrustacjami oraz most Grover Two-Piece.
W tym przypadku producent zastosował przetworniki PRS DS-02 Treble w pozycji mostka i PRS DS-02 Bass w pozycji gryfu. W gitarze znajdziemy regulację głośności i tonu push-pull oraz trójpozycyjny przełącznik.

Dostępne wykończenia to Antique White w/ Tortoise Shell Pickguard oraz Metallic Green w/ Mint Pickguard.

PRS Guitars SE Custom 24 Burled Ash oraz Poplar Burl

SE Custom 24 to podkreślenie znaczenia linii SE.
Gitarę zbudowano na bazie mahoniowego korpusu pokrytego egzotycznym fornirem z jesionu. Gryf tego instrumentu wykonano natomiast z klonu, na którym znalazła się palisandrowa podstrunnica z 24 progami. Mostem zastosowanym w tej gitarze jest odlewana konstrukcja tremolo na patencie marki PRS Guitars.
Elektronika, to para pickupów 85/15 “S”, trójpozycyjnym przełącznikiem oraz regulatorami Volume i Tone oraz z opcją Push-Pul rozłączającą cewki.
Dostępne wykończenie tego instrumentu to Vintage Sunburst.

Gitara w wykończeniu Vintage Sunburst
SE Custom 24 Poplar Burl

Więcej informacji
Producent: https://www.prsguitars.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj