Nowe struny PRS Guitars Signature Series i Classic Series

1

Idąc za ciosem, firma PRS Guitars zaprezentowała niedawno struny z dwóch linii – Signature i Classic Series, będące świetnym dopełnieniem do zaprezentowanych w tym samym czasie nowych kabli. Struny charakteryzuje nie tylko wysoka trwałość, ale i technologia, dzięki której gitara zabrzmi dużo ciekawiej aniżeli dotychczas.

Nowością są struny Signature Series stanowiące swego rodzaju dopełnienie linii Classic będącej w sprzedaży o zarania firmy PRS Guitars. Nowa seria Signature produkowana jest na bazie nowego i już zastrzeżonego patentem stopu. Sam CEO PRS Guitars powiedział:

“Bardzo lubię nasze nowe struny. Do tego stopnia, że w tym roku postanowiliśmy wyposażać w nie wszystkie gitary elektryczne produkowane w Maryland.

Nowe struny PRS Signature Series pokryte zostały niklem z rdzeniem heksagonalnym wykonanym ze stali wysokowęglowej. Zastrzeżona przez firmę nowa formuła stopu metalu zastosowana została na strunach z owijką, dzięki nowej technologii struny te cechują dużo lepsze właściwości magnetyczne co pozwala na wydobycie głośniejszego i jaśniejszego brzmienia. Nowy stop zapewnia również strunom dużo większą wytrzymałość.

Struny produkowane są w USA w rozmiarach: super light (09-42), custom light (9.5-44), regular light (10-46), light top/heavy bottom (10-52), medium (11-49), David Grissom model (11-49, struna G z owijką) oraz heavy (12-52).
Co ważne, nowe komplety pakowane są w nowych, antykorozyjnych opakowaniach.

PRS Guitars odświeżyło również serię Classic będącą w asortymencie firmy od ponad 30 lat. Podobnie jak Signature Series, te również pokryto niklem i zbudowano na bazie heksagonalnego rdzenia wykonanego ze stali wysokowęglowej.

Produkcja strun również odbywa się w USA. Dostępne rozmiary to: super light (09-42), custom light (9.5-44), regular light (10-46), light top/heavy bottom (10-52), medium (11-49) oraz heavy (12-52) – również jako 12 strunowy set. Nowe komplety pakowane są w antykorozyjnych opakowaniach.

Więcej szczegółów
Producent: https://eu.prsaccessories.com
Dystrybutor: www.fxmusic.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj