Nowe gitary akustyczne dla początkujących od Ibaneza!

590
Ibanez-Advanced-Acoustic-AAD50-AAD50CE_uptone_top

Ibanez Guitars przedstawia dwa najnowsze modele gitar akustycznych dla początkujących z serii Advanced Acoustic. AAD50-LG i AAD50CE-LG to ciekawe i niedrogie instrumenty, oferujące teraz również początkującym gitarzystom wszystkie zalety tej serii.

Gitary akustyczne Ibanez Advanced Acoustic zadebiutowały na rynku w 2020 roku szybko zyskując spore zainteresowania wśród akustycznych gitarzystów. Stało się tak za sprawą nowo zaprojektowanego korpusu o nazwie Grand Dreadnought, a także innowacyjnemu ożebrowaniu X-M Bracing. Pisaliśmy o tym naszym artykule: Ibanez Advanced Acoustic Series, premiera najnowszej linii gitar akustycznych.

Ibanez-Advanced-Acoustic
Ibanez-Advanced-Acoustic

Teraz do tej serii gitar wprowadzono dwa nowe modele, a w zasadzie jeden tylko w opcji z elektroniką – AAD50CE-LG – lub bez – AAD50-LG.

Ibanez-AAD50_LG
Ibanez AAD50-LG [Natural Low Gloss]
Obie gitary posiadają korpus typu Grand Dreadnought, taki sam jak wszystkie inne modele z serii Advanced Acoustic. Korpus ten jest proporcjonalnie o 5% większy od standardowego korpusu dreadnought, co pozwala na uzyskanie większej głębi, bogatszego brzmienia i mocniejszego niskiego pasma. Ożebrowanie X-M Bracing efektywnie przenosi drgania strun przez mostek na korpus, dzięki czemu otrzymujemy czysty dół i wyraziste wysokie tony o szerokim zakresie dynamiki.

Ibanez-X-M-Bracing
Ibanez-X-M-Bracing

Co więcej, gitary AAD posiadają także funkcjonalne węższe główki, które zmniejszają ich wagę, a także pozwalają na zmniejszenie kąta strun względem siodełka, co zwiększa stabilność stroju. Obie gitary posiadają podstrunnicę i mostek wykonany z Amarantu, gryf z Okoume, wierzch z litego świerku Sitka oraz tył i boki z Sapele. W przeciwieństwie do w pełni akustycznego modelu AAD50, AAD50CE posiada przetwornik Ibanez T-Bar Undersaddle oraz przedwzmacniacz Ibanez AEQ-TP2 z opcją podłączenia gitary do wzmacniacza lub interfejsu audio.

Ibanez-AEQ-TP2

Dodatkowo AAD50CE została wyposażona we wbudowany tuner, a także wcięcie Advanced Acces Cutaway ułatwiające grę w wysokich pozycjach.

Ibanez-AAD50CE_LG
Ibanez AAD50CE-LG [Natural Low Gloss]
Oba modele Advanced dostępne są już w sprzedaży w sugerowanych cenach:

  • Ibanez AAD50-LG: 1.143 PLN
  • Ibanez AAD50CE-LG: 1.372 PLN

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl